3 neuvěřitelné příběhy z kasína

Taky nechápete, proč si spousta lidí spojuje kasína s nezodpovědnými gamblery? Velmi často se tam zatoulají i naprosto normální lidi. A občas to skončí jako v pohádce.

Pojďte se s námi podívat na tři pohádkové příběhy z kasína.

1. Gambler, který zachránil FedEx

Zásilkovou společnost FedEx určitě znáte. I když je dnes docela úspěšná, v minulosti tomu bylo úplně jinak. Zachránil ji její zakladatel, který v kasínu proměnil 5 000 dolarů na 32 000 dolarů.

V roce 1971 vzal Frederick W. Smith, zakladatel a CEO Federal Express, svůj majetek ve výši zhruba 4 000 000 dolarů a založil společnost, která chtěla doručovat balíky přes noc kdekoliv po svět. Nápad to byl revoluční, jenže tři roky poté se všechno nějak otočilo. Společnost FedEx byla, zejména kvůli rychle rostoucím nákladům na pohonné hmoty, na pokraji bankrotu. Ztráty dosahovaly milionu dolarů měsíčně, nikdo jim nechtěl půjčit ani investovat do nich.

A co v takové chvíli udělal statečný Frederick? Vzal zbylých 5 000 dolarů, které byly ve firemním fondu, a odletěl do Las Vegas, aby si zahrál blackjack. V pondělí ráno bylo na bankovním účtu společnosti 32 000 dolarů, což stačilo na to, aby mohli dalších pár dní pokračovat v doručování zásilek.

Bylo to dost. Krátce poté dostali investici ve výši 11 milionů dolarů a dnes se hodnota firmy pohybuje v miliardách dolarů. Díky vyhranému blackjacku.

2. 115 hodin pokeru pro charitu

Irský profesionální hráč pokeru, Phil Laak, hrál od 2. do 7. července 2010 poker pro charitu. To už je snad dostatečný důkaz toho, že do casino automaty zdarma, chodí i charakterní a poctiví lidé, ne? Pro charitativní organizaci Camp Sunshine se pokusil odehrát 80 hodin pokeru, čímž by mu náležel zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Nakonec se mu ale povedlo vydržet ještě mnohem déle.

Odehrál celkem 115 hodin pokeru. Během té doby nepil žádnou kávu ani nepožíval žádné nezákonné látky. Jen si každou hodinu dal 5 minut pauzu. Pro charitativní organizaci vyhrál 1000 dolarů.

3. Osmiletý klučina vyhrál 500 000 dolarů online

Osmiletý chlapec z Indie byl počítačový génius už od malička. K počítačům se dostal ve třech letech, ve čtyřech už tvořil vlastní webové stránky a v šesti se začal zajímat o online poker. O dva roky později přes účet svého strýce vyhrál půl milionu dolarů.

Herna mu však odmítla sumu vyplatit s ohledem na jeho nízký věk. Vystupoval sice jako jeho strýc, ale online kasíno o jeho skutečném věku vědělo, zaměstnanci kasína ho dokonce nazývali „littlepokerwizard“ (malý pokerový kouzelník). Chlapci se však několikrát povedlo vyhrát i nižší částky, které mu byly vyplaceny na PayPal účet vedený na jeho strýce.

Zajímavé, že? Už věříte, že kasíno není jen zábavou pro ztroskotance?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*