4 důvody pro investování do zlata

Přemýšlíte, do čeho investovat pro maximální jistotu zhodnocení a zároveň zejména uchování hodnoty majetku? V takovém případě si zjistěte více informací o investičním zlatě. Jaké výhody nabízí tato komodita a proč může jít o lepší investici například v porovnání s nemovitostmi? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Výši investici si řídíte sami

Pokud se rozhodnete investovat do nemovitostí, musíte počítat s tím, že půjde o skutečně vysokou investici. Z toho důvodu může být lepší volbou právě investiční zlato. Zde si totiž jednoduše řídíte výši investice v řádech desítek či stovek tisíc korun podle toho, jak velké množství nakoupíte. Dobrou strategií může být také pravidelné přikupování a postupné rozšiřování majetku uloženého ve zlatě.

Není potřeba platit DPH

V porovnání s nemovitostmi i jinými investicemi potěší zlato také tím, že je osvobozeno od DPH. Právě neplacení daní tak vytváří další prostor pro zajímavé zhodnocení a uchování hodnoty i do budoucích let.

Rychlý a pohodlný nákup

Pokud se rozhodnete pro investování do zlata, nemusíte se trápit dlouhým hledáním té správné varianty. V zásadě si rozmyslíte pouze to, jestli chcete zlaté mince, nebo slitky, a následně si koupíte potřebné množství zlata. A jak může vypadat taková nabídka investičního zlata? Prohlédněte si stránky www.zlate-mince.cz, ať zjistíte, jaká varianta bude pro vás ta nejlepší.

Odolnost proti inflaci

Díky investování do zlata pomáháte chránit svůj majetek před inflací, která vám každý rok ukrojí část peněz. I vzhledem k tomu, že jde o celosvětovou komoditu s ověřenou a jasnou historií, patří mezi konzervativní druhy investic. Obecně se však doporučuje, aby zlato tvořilo alespoň 10 % z celkového majetku uloženého do investic. V případě blížící se krize může být podíl i větší a vyplatí se přikoupit další zlato.