Pojistěte se proti neplatícím zákazníkům

Věděli jste, že 20 % podnikatelů se aspoň občas potkává s fakturami, které jim zákazník vůbec neuhradí? Velká firma nad jedním zákazníkem, jejž k zaplacení nedonutilo ani několik telefonátů, možná nakonec mávne rukou. Co má ale dělat menší společnost, kde kvůli nezaplacené faktuře nebudou mít na nájem nebo výplatu zaměstnancům?

Všichni, jimž reálně hrozí takové problémy, by měli zauvažovat o pojištění faktur. Za ty nervy určitě stojí. Možná nám nedáte za pravdu, dokud něco podobného sami nezažijete, tehdy už ale bude pozdě. O možných následcích je třeba přemýšlet předem.

Co vám přinese pojištění faktur?

Naklikáte ho za pár minut online, a pokud projde schválením, máte po starostech. Kdyby se náhodou zákazník rozhodl nezaplatit, poskytovatel se o vše postará. Bude zákazníka upomínat, dokud vám peníze nedá. A jestliže se mu nakonec nepodaří přimět ho k platbě, vyplatí vám 85 % hodnoty faktury. To se ovšem příliš často nestává, protože zákazník peníze často najednou někde sežene, když vidí, že na jeho platební morálku dohlíží silná finanční instituce.

Jaké faktury lze pojistit?

Určitá omezení zde existují. Platební neschopnost zákazníků lze pojistit jen u faktur v hodnotě 10 000 Kč – 250 000 Kč. Musí být vystavené odběratelům v ČR a na Slovensku, odběratel musí disponovat IČ, nemůže jít o nepodnikatele. Problémem je i to, pokud víte, že je zákazník již nyní ve špatné finanční situaci, nebo uběhl více než měsíc od dodání služby či zboží.

A co ceny?

Pojišťují se přímo jednotlivé faktury, můžete si tedy vybírat a pojišťovat pouze ty, na nichž vám skutečně záleží. Cena se pohybuje okolo 1-2 % z hodnoty faktury, závisí na celé řadě parametrů, jako jsou finanční situace či morálka odběratele. Z toho důvodu je každé pojištění při zadání do systému pečlivě prověřeno. Všechno ale probíhá svižně, a hlavně jednoduše pro uživatele. Naklikat si pojištění faktur online zvládnete i vy. Zkuste si to na PojištěnáFaktura.cz.