Pod DRFG spadá i značka podílových fondů CZECH FUND


Investiční skupina Davida Rusňáka pro nemovitostní fond je zásadní přidanou hodnotou, vysvětluje ředitele DRFG pro finance a regulace Juraj Černička. Podle něj je v tomto byznysu důležité mít peníze, protože v případě investic do nemovitostí nelze nejdříve navyšovat kapitál a až poté se rozhlížel po vhodných nemovitostech. Jednak by to byl příliš zdlouhavý proces, a navíc nevýhodný pro investory, protože jejich peníze by ležely dlouhé měsíce na účtu a nic by nevynášely.

DRFG si nepřipouští žádné diskuse

Skupina DRFG má tu výhodu, že díky vlastním prostředkům může rychle reagovat, pokud se naskytne příležitost koupit kvalitní nemovitost se zajímavou výnosností. A fond, ve chvíli, kdy má dostatek prostředků na koupi dané nemovitosti, se může rozhodnout ji na základě nezávislého ocenění rovnou odkoupit. Nemusí se tak pracně shánět po vhodných nemovitostech nebo nutně investovat peníze do něčeho, co nemá takový výnos. To je také jeden z hlavních důvodů, proč jsou výsledky podílových fondů tak dobré, což ostatně dokládají i pozitivní recenze na webech, které se investováním zabývají.

Rusňákův fond jako ochrana před krizí

Růst výnosu nemovitostí nebude pokračovat donekonečna, když se ale podíváme na výnosy za posledních zhruba dvacet let, zjistíme, že jediný výrazný negativní propad nastal v roce 2008, v době ekonomické krize. Tehdy šly ceny nemovitostí dolů, je to ale prakticky jediné období, kdy se na nemovitostech dalo prodělat. Od toho data se hodnota nemovitostí opět postupně zvyšuje a pohled do historie potvrzuje, že nemovitosti jsou správná volba pro investici, která dosahuje vyšších výnosů, než jaká je inflace. Důležité je nepanikařit při krátkodobém výkyvu, ať už investujeme do nemovitosti či jiných podkladových aktiv.

Fond Davida Rusňáka navíc umožňuje investovat téměř každému, protože minimální vklad se z 10 tisíc korun snížil na 500. To umožňuje pravidelné investic také drobným investorům. Ve fondu, který spadá pod DRFG převládají jednorázové investice. Kdo ale chce investovat větší částky, může si vybrat z nabídky dluhopisů. DRFG nabízí dluhopisy, které jsou diverzifikovaný napříč skupinou, dluhopisy do budování telekomunikačních sítí a pak také do nákupů komerčních nemovitostí.