Číslo účtu na přání

Ve svém životě se nám objeví mnoho čísel, které je dobré si pamatovat. Ať už se jedná o číslo telefonní, číslo naší SPZ, pin či číslo našeho účtu, ty všechny si je velmi dobré pamatovat. Ovšem některým z nás dělá celkem velký problém udržet si v hlavě je jedno z těchto čísel. I na to některé z bank myslí, a proto bude již velmi brzy možné zřídit si bankovní účet na přání.

Číslo účtu na přání je velmi užitečná služba, která u nás však nemá příliš zakořeněnou tradici. První běžný účet může být dnes zařízen klidně i novorozencům, ovšem o něco moudřejší je dobré zřídit účet dítěti až ve chvíli, kdy začíná mít první přehled o svých finančních tocích. Právě díky němu se může učit zacházet prostřednictvím nového nástroje.

Běžný účet dnes má také mnoho studentů na vysokých školách o lidech, kteří dochází do standardního zaměstnání nemusíme asi nic říkat. I proto je celkem logické, že některé z tuzemských bank přechází na novou službu, a to zřizování účtů s číslem na přání.

Pokud by se u vám takovýto účet líbil, je především nutné, abyste splňovali předepsané pravidlo, a sice splňovat kontrolu prostřednictvím MODULO 11.

Výhodou vlastního číselného kódu u svého vlastního bankovního účtu je především jeho snadné memorování a jednoduchá použitelnost. Podobnou službu banky nabídnout nejspíše začátkem příštího roku. Jejich cena se nejspíše bude pohybovat okolo cen za standardní služby, které banky standardně nabízejí. I proto lze o tuto službu očekávat velký zájem ze strany klientů.