Co s financemi na účtu v době dvojciferné inflace?

Během pandemie se míra inflace postupně zvyšovala. Letošní skokový stav ale zřejmě nečekal málokdo. Co dělat s financemi na účtu v době, kdy se očekává inflace převyšující 15 procent?

Je vhodná doba pro investice?

Zřejmě každý z nás chápe, že nyní je ideální doba pro investice. Ponechat finance na svém běžném účtu je pro nás velmi nevýhodné, jelikož právě to vede k jejich velmi rychlé ztrátě. Každý rok ztrácejí na své hodnotě víc a víc. Správná podoba investice je tak jasnou možností, jak hodnotu svých financí zachovat. Nejlepší je investice diverzifikovat. Investiční zlato například použijte jako základ. Dále se zaměřte na investiční mince. Samozřejmě ale můžete své finance vložit také do dalších projektů. Investiční šperky nebo automobily jsou další možnost.

Na co si během investování dát pozor?

Existuje velmi velké riziko, že své finanční prostředky vložíte do nevhodných fondů. Například akcie nebo obchodování s měnami v dnešní době představují velmi vysoké riziko. V souladu se současnou geopolitickou situací je vhodnější volit způsob, který je prověřen již lety. Například investiční zlato je s námi jako komodita již více než čtyři tisíce let. Za tu dobu nikdy nezažilo bankrot, nikdy neztratilo na své hodnotě.

Zlatem zaplatíte po celém světě a neplatíte žádnou daň

Zlatá cihlička voní naprosto všem. Jedná se o neoficiální platidlo všech států na této zemi. Kdykoliv se tak rozhodnete odcestovat a přejete si s sebou vzít hodnotu, zlato je tím nejlepším, co můžete udělat. V případě, že si zlato nakoupíte jako fyzická osoba, se následně neplatí žádné daně, až jej budete prodávat. To je velmi dobré zjištění. Na vaše výnosy se nebude vztahovat žádná daň. Na zlato je totiž pohlíženo jako na movitý majetek.

Finance na účtu rychle ztrácejí svou hodnotu. Na současnou situaci je proto potřeba vhodně reagovat.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*