Jak ušetřit za nákup počítače?

Stolní počítač a notebook je v dnešní době nedílnou a v mnoha případech nezbytnou pomůckou v každé domácnosti. Jednou za čas je ale nutné zakoupit nový přístroj, protože vám ten starý vypoví službu, potažmo už je svým výkonem vzhledem k potřebám nedostačující. Jenže ne každý má možnost si koupit nový počítač za desítky tisíc korun. Co pak dělat? Řešením je volba repasovaného produktu.

Za repasované počítače zájemci zaplatí o poznání nižší sumu peněz nežli v případě, kdy si pořídí zcela novou výpočetní techniku z běžných obchodů s elektronikou. Cena je hlavním tahákem a pádným argumentem, proč obliba repasovaných PC a notebooků neustále roste.

Vyplatí se investice do repasovaného počítače? Rozhodně ano

Někteří lidé se domnívají, že se nákup repasovaného počítače ani při nízké pořizovací ceně nevyplatí, protože jde o výpočetní techniku, na kterou se nedá spolehnout z hlediska kvality. Není tomu tak. Pakliže si zvolíte vhodný obchod či eshop, kde s repasovanými počítači mají zkušenosti a dokážou je před prodejem uvést do perfektního stavu, není třeba se obávat nízké kvality. Příkladem budiž známý eshop https://www.malicomputer.cz, kde se dají zakoupit výkonné repasované počítače a notebooky za příznivé ceny.

Před tím, než jdou repasované počítače na prodej, jsou důkladně zkontrolované veškeré jejich součásti a software tak, aby byly plně funkční a spolehlivé. Pokud se na nich najde nějaká vada a příliš opotřebované komponenty, dochází k jejich opravě či výměně. Repasované počítače pak pracují v podstatě jako nové.

Garance kvality je dána záruční lhůtou

U repasovaného počítače máte možnost reklamace v rámci záruční lhůty. Bývá zpravidla v délce šesti měsíců, což je dáno právními předpisy, leckdy se však na vybrané modely repasované výpočetní techniky dává záruční lhůta jeden rok, ba dokonce delší. Proto se nemusíte nákupu repasovaného počítače bát, v dané lhůtě jej lze kdykoliv bezplatně reklamovat a nechat ho opravit, potažmo si vybrat jiný kus.