Pojištění odpovědnosti zaměstnance je důležité nejen pro riziková povolání

Nehody se zkrátka stávají, a to i na pracovištích. Někdy jde o události, které s sebou bohužel přinášejí značné finanční výdaje. Pokud zaměstnanec nemá sjednanou odpovídající pojistku, jde pak škoda a její náhrada za ním, musí vše hradit z vlastní kapsy.

Pro klid duše je tedy vhodné o podobných věcech přemýšlet. Díky širokému rozsahu pojistné ochrany a tarifu, jenž je určen speciálně pro řidiče, si vybere svou variantu téměř každý pracovník. Další výhody jsou pak zcela nasnadě. Jde kupříkladu o celosvětovou platnost pojistného. Pokud jste často na cestách, třeba i v zahraničí, není nutné sjednávat si kvůli tomu další produkty.

Nabízí se také hromadná smlouva

Je pravdou, že pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli nemusíte sjednávat jen sami za sebe, tedy jakožto jednotlivec. Nabízí se i druhá varianta, hromadná smlouva, která je jen jedna jediná pro celý pracovní kolektiv. Ušetřit papírování, ale také čas, to vše je hlavním cílem pro podobné dohody.

S variantou Standard se nebudete muset prokazovat žádnými dokumenty navíc, konkrétní pracovní zařazení se nebude ověřovat, jde totiž o univerzální model pojištění prakticky pro každého zaměstnance. Tarif Řidič PLUS je zase pro ty, kteří mají služební vůz a mohou jej využívat i soukromě.

Jaké jsou výluky z pojištění?

Samozřejmě platí i určité omezení v rámci pojistného krytí. Škoda, u které se prokáže, že vlastně byla úmyslná nebo vznikla v opilosti, nemůže být pojišťovnou nijak hrazena. Nejvyšší možná pojistná částka je zde 500 tisíc korun, nejvyšší možná spoluúčast pojištěnce 5 tisícovek, pokud je tedy tato skutečnost zahrnuta v konkrétní pojistné smlouvě. Pojistka na blbost tedy není téma jen pro běžný občanský život, ale také pro pracovní prostředí.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*