Proč si vzít půjčku od nebankovní společnosti?

Někteří lidé jdou o půjčku zažádat nejdříve do banky, jenže neuspějí. Bankovní instituce mají velmi přísné podmínky, nerady půjčují začínajícím podnikatelům, maminkám na mateřské dovolené či důchodcům. Vyřízení půjčky u nich trvá dlouho, protože si vás chtějí nejdříve dobře prověřit. A jelikož jsou všechno tohle známé skutečnosti, mnozí lidé se obrátí raději rovnou na nebankovní společnost.

Na půjčování od nebankovních společností není nic špatného, pokud jste dostatečně zodpovědní. Měli byste se zamyslet nad tím, zda půjčku skutečně potřebujete, a dobře si číst podmínky, abyste se nenachytali. Pokud tohle dodržíte, nemusíte se ničeho bát. Koncem loňského roku vešel v platnost nový zákon, který omezil výskyt nepoctivých nebankovních poskytovatelů, na trhu s půjčkami je tedy nyní bezpečněji.

Nebankovní půjčku lze získat online

Zatímco do banky byste museli přijít osobně, takhle si půjčku vyřídíte přes internet. Rychlá půjčka online je vhodným řešením pro všechny akutní situace, protože stačí vyplnit pár údajů a do několika hodin můžete mít požadovanou částku na svém účtu. Hned při zařizování vidíte, do kdy musíte peníze splatit a kolik vlastně přeplatíte. Při porovnávání více úvěrů se orientujte podle sazby RPSN (roční procentní sazby nákladů).

Takové výhody u banky nedostanete

Mnohé nebankovní společnosti nabízí extra výhody, které byste u banky nikdy nedostali. Například na rerum.cz dostanou noví klienti půjčku zdarma – zaplatí jenom tolik, kolik si půjčili. První půjčka zdarma se vztahuje pouze na částky do pěti tisíc korun, nicméně pro klienty, kteří potřebují jen zalepit krátkodobou díru v rodinném rozpočtu, se jedná o velmi výhodnou variantu. Tedy za předpokladu, že ji zvládnou včas splatit. U těchto služeb zdarma totiž poskytovatelé vydělávají právě na klientech, kteří si za příplatek prodlužují dobu splatnosti. Nechcete mezi ně patřit? Pak přemýšlejte, než si půjčku vezmete.