Je teď ten správný čas investovat do zlata a stříbra?

Je vhodná doba investovat do zlata a stříbra, nebo byste měli ještě počkat? Snahou každého investora je nakoupit za co nejméně a prodat za několikanásobně vyšší cenu. A co říkají statistiky?

Pokud byste se podívali na ceny zlata a stříbra s ohledem na několik minulých desetiletí, uvidíte, že stále stabilně stoupají. První pravidlo tedy zní, že je dobré nakoupit už letos, protože příští rok se cena pravděpodobně zvedne.

Za druhé byste měli zvážit i to, v jaké části roku je dobré investiční zlato a stříbro kupovat. Zajímavé je, že zlato má nejnižší cenu zpravidla začátkem ledna, v polovině března, v dubnu a na začátku července. Zhruba za měsíc je tedy ideální doba k jeho nákupu. Co se týče stříbra, to mívá nejnižší hodnotu na začátku ledna a v červnu – zrovna nyní.

Zlato a stříbro jsou dlouhodobé investice

Mějte na paměti, že aby vám investiční stříbro a zlato vydělávaly, je potřeba s nimi počítat jako s dlouhodobou investicí. Jestliže je budete chtít příští rok zase prodat, příliš vysoké zhodnocení nečekejte. Museli byste opravdu aktivně sledovat, kdy jeho hodnota klesá a kdy roste, abyste vychytali ten správný okamžik. Když si ho ovšem ponecháte na deset let, pak ho prodáte kdykoliv a kdekoliv za daleko vyšší cenu, než byla nákupní.

Nemusíte investovat desetitisíce

Obrovskou výhodou vložení peněz do zlata a stříbra je fakt, že nemusíte disponovat velkými částkami. Zlaté a stříbrné mince se dají sehnat třeba i za tisíc korun, a tak záleží opravdu jen na vás, jakým obnosem disponujete. Na českém a slovenském trhu působí společnost AuPortal, která umožňuje si zlaté slitky, mince a investiční stříbro pořídit z pohodlí domova přes internet. Je to stejně snadné, jako když nakupujete z e-shopu, a obdobně probíhá i zpětný výkup – zboží jen zašlete poštou. Díky tomu může vložit své peníze do drahých kovů opravdu každý.