Refinancování hypotéky je cestou k nižším splátkám i k navýšení hypotečního úvěru

Hypotéka je dnes standardním způsobem, jak si zajistit finance na vlastní bydlení, případně na rekonstrukci stávajícího. Rozhodně to však není finanční produkt statický. Dynamiku mu dává možnost jeho refinancování, tedy změn podmínek splácení i výše samotného hypotečního úvěru.

Kdy nejčastěji refinancujeme?

Když chceme lepší úrokovou sazbu

Obvykle jsme do hypotečního úvěru šli za určitých podmínek. Ve chvíli, kdy nám však končí fixace, tedy období, ve kterém jsme měli garantované podmínky pro splácení, což je především výše úrokové sazby, je čas se zamyslet, jestli bychom nemohli získat podmínky ještě lepší. Naše banka nám nabídne novou úrokovou sazbu. Vždy je dobré podívat se i na jiné nabídky a zkusit si podmínky hypotéky zlepšit.

Pokud chceme platit méně po delší období

Dalším důvodem může být třeba rozložení splátek na více let a zlepšení finanční situace rodiny. Původně jste si brali hypotéku na 20 let. Jenomže splátky jsou na vaše možnosti přece jenom dost vysoké a rodinný rozpočet je na hraně. Splácíte třeba již pět let, ale teď byste si hypotéku klidně prodloužili o dalších deset. I to vám refinancování hypotéky umožní.

Jestliže nám nevyhovují podmínky banky

Mnoho lidí refinancuje i proto, že jim nevyhovují služby stávající banky. Mnohdy nejde jenom o náš subjektivní pohled, ale reference na danou banku a její služby jsou obecně špatné. I tehdy je čas přejít se svým úvěrem k jiné.

Máme-li zájem o navýšení úvěru

Velice často refinancujeme v situaci, kdy potřebujeme získat více peněz. Koupili jsme na hypotéku starší nemovitost, ale neřešili již potřebu financí na její rekonstrukci. To je jeden z příkladů, kdy nám může pomoci refinancování hypotéky.

Refinancování je většinou výrazně jednodušší než získání hypotéky

Při refinancování své hypotéky se rozhodně nemusíte obávat přílišné administrativy. Banka po vás vždy vyžaduje minimum dokladů – a to zejména, pokud se nezměnily rodinné poměry, nepřibylo další dítě do domácnosti apod. Nemusíte dělat ani nový odhad nemovitosti. Nové banka uzná ten původní, který dělala vaše předchozí.

Refinancování hypotéky u Hypoteční banky

Pokud chcete lepší hypoteční podmínky, oslovte Hypoteční banku. Nabízí výhodné úrokové sazby i výborné podmínky splácení. Banka vám úrokovou sazbu předem vypočte a tuto výši pak garantuje po dobu 30 dnů. Hypotéku si můžete refinancovat nejen sami, ale dokonce až ve čtyřech lidech ze dvou domácností. Hypoteční úvěr lze převést k Hypoteční bance, ať jej máte na byt, dům, stavební pozemek nebo na rekonstrukci. Výše nových splátek je závislá na délce hypotéky. Tu si však lze nastavit až na 40 let. Kdybyste časem chtěli splácet rychleji, můžete hypotéku opět refinancovat i přímo u Hypoteční banky.