TELCO divize DRFG zažila úspěšné období

DRFG Davida Rusňáka spustila v první den roku 2019 internetového operátora Libli. Po pár měsících jeho zbývající 50% podíl ale prodala společnosti Nordic Telecom. Svoje síly teď divize TELCO zaměří výhradně na výstavbu a servis mobilních sítí 5. generace. DRFG se ale kromě telekomunikací zaměřuje také na oblast financí, kde se zaměřuje na dluhopisy a podílové investiční fondy, a nemovitosti.

Telekomunikační divize DRFG má ale bez diskuzí za sebou úspěšný start a následný exit Libli. Spuštění Libli ovšem předcházela mnohaletá usilovná práce a konsolidace lokálních internetových providerů, která byla podle Řezníčka nevyhnutelná s ohledem na budoucí vývoj telekomunikačních služeb. Společnost Libli se na tom v posledních třech letech také významně podílela. Za tu dobu prakticky z ničeho vtvořila společnost, která obsluhuje téměř 100 tisíc zákazníků a je tak pátou největší na českém trhu.

DRFG prodala podíl v Libli společnosti Nordic Telecom

DRFG Davida Rusňáka od začátku plánovala, že Libli časem prodá. Původně počítala s exitovým horizontem v roce 2021. Podle Řezníčka došlo k rychlejšímu postupu díky oboustranně výhodné dohodě s partnerem Nordic Telecom, se který se navíc dohodli na další spolupráci nejen v oblasti telekomunikační výstavby, ale i obchodu a distribuce.

DRFG v posledních měsících důkladně analyzovala data, recenze a všechny dostupné informace o možných směrech rozvoje této technologie, včetně plánů našich zákazníků, tedy mobilních operátorů. Skupina Davida Rusňáka proto aktualizovala strategii pro období do roku 2025 a shodla se, že nebude růst pouze organicky, ale také akvizičním směrem. Nedávno se tak skupině podařilo úspěšně vstoupit 70% podílem do společnosti Fibrenet, která vlastní a dále buduje páteřní optickou infrastrukturu na Slovensku s napojením na mezinárodní optické sítě. Právě tady vidí DRFG skutečně velký potenciál.