Že je práce skladníka těžká? Už dávno tomu tak není

Práci skladníka má drtivá většina z nás zafixovanou jako práci velmi těžkou, která dokáže člověku přihnat i kýlu. Ono to tak bývalo, když tedy ještě neexistovala manipulační technika, že lidé často dostali kýlu jenom z toho důvodu, že v práci přemísťovali těžké zboží. Jenže dneska to tak opravdu už není, lidé si musí uvědomit, že existuje takzvaná manipulační technika, která práci skladníka rapidně usnadňuje. Manipulační technika nám pomáhá při přemísťování těžkých věcí, nezáleží na tom, jestli se jedná o materiál, balíky nebo palety. Zkrátka se na ní v tomto ohledu můžeme spolehnout, a to je opravdu skvělé.

Možná si říkáte, co všechno spadá do kategorie “manipulační technika”. Je toho opravdu hodně, řadu z typů manipulační techniky můžeme využít i ve své domácnosti (například na zahradě se neobjedeme bez zahradních koleček, která nám šetří čas i peníze).

Prozraďme si však nejčastější typy, nejčastěji využívané a pořizované typy manipulační techniky, které patří zkrátka do každého skladu, bez ohledu na jeho velikost.

Nízkozdvižné paletové vozíky jsou nepostradatelné

Postrádat bychom rozhodně neměli ve skladu nízkozdvižné paletové vozíky, které jsou základem každého skladu, ať už je malý či velký. Jedná se o základní výbavu skladu, kterou lze pořídit i v elektrické podobě. Pokud jste tedy dynamickou, rychle se rozvíjející společností, určitě sáhnete po elektrických nízkozdvižných vozících, které se neovládají nijak hůře, naopak se ovládají takřka stejně jako klasické podoby nízkozdvižných vozíků.

Kam nízkozdvižné vozíky nemohou

Tam přijdou vysokozdvižné vozíky. Vysokozdvižné vozíky jako takové jsou v současné době upřednostňovány zejména majiteli velkých skladů, ale samozřejmě to neznamená, že do velkých skladů se musí investovat jen do vysokozdvižných vozíků. I nízkozdvižné vozíky si v takto velkých skladech najdou své místo. Nicméně kam nedosáhnou, tak dosáhnou vysokozdvižné vozíky, případně elektrické vysokozdvižné vozíky.