Cena zlata klesá, prodeje rostou

Prodej zlata roste už delší dobu, nyní, kdy zaznamenáváme krátkodobý pokles jeho ceny, je to však ještě viditelnější. Významní hráči na trhu i drobní investoři ukládají své peníze do zlatých mincí a slitků. Stejně byste si měli počínat i vy, pokud chcete své peníze ochránit před nepříznivým vývojem ekonomického trhu.

Kdo má doma zlaté mince či slitky, ten se nemusí bát ekonomické krize ani pádu měny. Ekonomika se jednou zotaví a spolu s ní i cena zlata. Za zlato pak získáte více peněz, případně novou měnu.

Movití investoři nakupují zlato stále více

Možná jste slyšeli, že investice do zlata jsou doporučovány na delší období, vždy se mluvilo o 7 letech. Podobně se preferovalo vložit do něj cca 5-10 % svých úspor. Dnes je ale situace diametrálně odlišná.

Zrovna letos se cena zlata tolik pohybovala, že jej stačilo začátkem roku nakoupit, o pár měsíců později prodat a vydělali jste. Nebylo tedy nutné ho držet oněch sedm let. Ani těch pět až deset procent už není závazných, ba naopak. Movití i drobnější investoři nakupují zlato čím dál více a ochraňují jím i zbytek svých úspor.

Vložit peníze do zlata je snadné

Spousta Čechů ještě žije v mylné představě, jak si kupovat zlato mohou jen ti bohatší a není to nic pro běžného člověka. Tento mýtus se už 17 let snaží bořit e-shop www.zlate-mince.cz. Je jedničkou na trhu v Česku a na Slovensku a má bohatou nabídku, s níž stojí za to se seznámit. Velký zájem je o švýcarské zlaté slitky, mince ČNB nebo zlaté mince Wiener Philharmoniker. Veškerý sortiment si můžete vyzvednout osobně na prodejně, ale dá se koupit také jednoduše přes e-shop. Podobně jednoduchý je rovněž výkup zlata, tudíž se nemusíte bát, že byste měli problém své peníze uložené do zlata získat zpátky. Zlato je komodita ceněná a vykupovaná po celém světě, což je ostatně další výhoda. Zlato prodáte kdekoliv za vybranou měnu, jež je zrovna silná.