Kolik stojí tvorba webových stránek?

Mít své vlastní webové stránky je dnes samozřejmostí a nutností pro každou firmu. Chcete dát zákazníkům vědět, že existujete, nabídnout jim své služby, sdílet s nimi své úspěchy, ukázat jim, v čem jste lepší než konkurence. Otázkou je, kolik vás to bude stát. Můžete si vůbec webové stránky dovolit?

Můžete! Na otázku, kolik stojí tvorba webových stránek, není snadné odpovědět. Jsou totiž firmy, které si za web na míru naúčtují i 150 000. Na druhé straně spektra se pohybují juniorští vývojáři a studenti, již vám udělají web za pár tisíc. Jakou cestou se vydat? Ideálně ani jedním z těchto krajních případů.

Dobrá zpráva: Do deseti tisíc se vejdete

Všichni vývojáři shodně tvrdí, že dopředu nemohou říct konečnou částku. Dokud jim aspoň trochu nevysvětlíte, co potřebujete, prostě vám nesdělí, kolik vás web bude stát. Je to normální a logické. Je rozdíl, zda stačí základní web se statickými informacemi, nebo potřebujete e-shop, kam budete sami přidávat své produkty.

V prvním případě se ještě s rezervou vejdete do deseti tisíc korun. Aspoň u společnosti AJAS, která nabízí velmi přívětivé ceny. Jak si je může dovolit? Využívá platformu WordPress, díky níž ušetří spoustu práce. WordPress je hotový systém, jenž už sám o sobě obsahuje spoustu funkcí. Stačí ho tedy upravit na míru klientovi a je hotovo.

Co vlastně znamená mít web na WordPressu?

Přinese to samé výhody. WordPress je systém používaný po celém světě, neustále se aktualizuje a vylepšuje, dá se na něm vytvořit prakticky cokoliv – e-shop, aplikace, blog, kalkulačka nebo úplně jednoduchý web. S WordPressem umí pracovat celá řada vývojářů, a tak nejste závislí na jedné firmě. Kdybyste v budoucnu chtěli web upravit od někoho jiného, nebudete s tím mít žádný problém. Vytvoření i modifikování webu na WordPressu je cenově dostupné.

Dejte si pozor, za co všechno platíte

Důvod, proč jedna firma nabízí web daleko levněji než druhá, se může skrývat i v obsahu služeb. Zatímco někde se pod cenovkou ukrývá samotné vytvoření webu, jinde vám v ceně zajistí i základní SEO, PPC a obecně online marketing. Určitě je dobré vsadit na druhou variantu, protože marketingem se každopádně budete muset zabývat, pokud chcete být na internetu opravdu vidět. I tohle je důvod, proč se obrátit na firmu AJAS, ta navazující marketingové služby zajišťuje.