Co se stane, pokud vyhraje Trump

Američané si zítra zvolí svého nového prezidenta. Kdo vyhraje je momentálně jen a jen v jejich rukách. Kandidáti jsou, jemně řečeno, nestandardní. Co čekat pokud volby vyhraje Clintonová? Příliš mnoho změn nejspíš ne. Ovšem v případě Trumpova triumfu můžeme mluvit hned o několika zajímavých změnách.

 1. Propad mexického pesa
  Mexická měna jasně odráží úspěchy Donalda Trumpa. Čím výše stoupají Trumpovy naděje na úspěch, tím mexická měna klesá. V momentě, kdy Clintonová dostala v září zápal plic, měna téměř prorazila hranici 20,0. Následné zotavení však měnu opět nakoplo na udržitelných 18,50. I tak je to poměrně vysoká hodnota, protože před Trumpovým oznámením kandidatury se kurz pohyboval kolem 15,50. Je to dáno především Trumpovým slibem vybudovat vysokou zeť, která zabraní průniku ilegálním imigrantů právě z Mexika.
 2. Vpravo hleď!
  Trump má v podstatě celou svou kampaň postavenou na nacionalismu. Je tedy naprosto jasné, že v případě úspěchu se kompletně celé politické spektrum USA přesune výrazně doprava a Američané začnou mnohem více hledět sami na sebe, alespoň co se obchodu týče. Vytvoří se tak bariéry pro Evropu a uvolní se velký kus místa pro Čínu a USA, což by mohlo poslat na onen svět například OSN.
 3. Goodbye Italy
  Italové si budou 4. Prosince rozhodovat o nové podobě ústavy. V důsledku by mohlo být výsledkem i odstoupení Itálie z Evropské unie. A tomu by mohlo v konečném důsledku díky odstoupení Mattea Reziho spíše, pokud bude v čele USA stát Donald Trump.
 4. Vztahy s Ruskem zahřejí
  Jediným pozitivem, alespoň tedy pro nás, je ohřátí vztahů s Ruskem. Neustále špičkování, napadání a problémové vztahy jsou důvodem, proč si navzájem USA i Ruko pokládají klacky pod nohy, díky čemuž trpí kompletně celá Evropa a i svět.