Iveco Daily: Jeden z nejoblíbenějších užitkových vozů

V současné době existuje nespočetné množství modelů užitkových automobilů, přičemž některé jsou více známé, jiné naopak méně. Iveco Daily je na trhu s užitkovými automobily jakousi stálicí, protože je o danou značku vskutku obrovský zájem. V následujících řádcích vám proto představíme Iveco Daily se vším všudy.

Za vznikem daného vozidla stojí italský koncern Iveco, jenž zahájil jeho výrobu v roce 1978. Prvních pět let se prodávalo pod názvem Fiat Daily, ale poté už se jednalo o Iveco Daily. Prodej dodávek a užitkových vozů v tomto roce posiluje a o Iveco Daily je nevídaný zájem.

Iveco Daily v pěti generacích

První generace se vyráběla v letech od 1978 do 1990, přičemž disponovala vskutku pevným rámem a její motor se nacházel vpředu. První generace, která byla určena pro segment do 3,5 tuny, měla zadní nápravu, na kterou bylo možné dát dvoumontáž pneumatik.

Druhá generace přišla v roce 1990 a její výroba byla ukončena až v roce 2000. Chlubila se mnoha moderními prvky. Už se jednalo o segment do 6 tun a vozidlo bylo vybaveno přeplňovaným motorem. Všechna kola navíc měla kotoučové brzdy.

Třetí generace se vyráběla do roku 2006 a byla natolik oblíbená a propracovaná, že dokonce obdržela titul Dodávka roku. Čtvrtá generace byla ve výrobních závodech do roku 2014 a chlubila se emisní normou Euro4. Za vzhledem čtvrté generace stál Giorgetto Guigiaro. Pátá generace se vyrábí od roku 2014 dodnes.

Kde koupit Iveco Daily?

Jestliže hledáte společnost, která nabízí prodej furgon, podívejte se do nabídky společnosti VANS CENTRE. Vybrat si můžete z mnoha značek, mezi nimiž nechybí ani Iveco Daily. V nabídce jsou připraveny kromě furgonů také chlaďáky, minibusy, pick-upy, sklápěče, skříně, speciální nástavby, valníky a nákladní auta.