Jak odeslat balík do Německa? Není to nic složitého

Odeslat balík do Německa nebo jinam do zahraničí už v současné době není nijak složité. Doručení balíku na dobírku netrvá nijak výrazně déle, než pokud se váš adresát nachází v Česku. Obvykle na to budete potřebovat dva až tři dny.

Odesílání

Na co byste neměli zapomenout, pokud se rozhodnete poslat do Německa balík? Doručovatel by měl mít od vás vždy telefonní číslo na osobu, pro kterou je zásilka určená – aby se s ní mohl spojit.

Tuto službu využívají často například rodiče, jejichž dítě studuje v zahraničí na výměnném pobytu nebo tu pracuje jako au-pair. Stejně tak budete občas posílat balík do zahraničí, pokud něco prodáváte na internetu.

Doručení z Německa

Podobné pravidlo platí, když potřebujete naopak doručit balík z Německa, kde jej pro vás kurýr vyzvedává. V takovém případě doručovatel u kontaktní osoby předem zjistí, jestli je už zásilka připravena a zda odpovídá adresa.

Cena za doručení se odvíjí od hmotnosti zásilky a od počtu balíků. Navíc si lze balík ještě připojistit, to obvykle vyjde maximálně na desítky korun. Objednat doručení lze dnes naprosto běžně přes internet. V daném okamžiku tedy zároveň uvidíte, kdy bude balík do zahraničí zhruba doručen.

Pokud si objednáváte zboží z Německa nebo jiné evropské země, můžete platit předem, ať už prostřednictvím online platby, převodem na účet nebo přes PayPal. Jestliže si z nějakého důvodu internetovou platbu za balík ze zahraničí nepřejete, tak si v některých případech můžete objednat zboží i na dobírku. V takovém případě uhradíte cenu zboží i s poplatkem za doručení kurýrovi při převzetí zboží.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*