Proč dát zelenou právě biokosmetice?

Zlepšit si svůj vzhled lze například kvalitním spánkem. Rovněž k němu může přispět pravidelné cvičení a pestrá strava. Často však ani tyto aktivity nestačí. V takových případech je pak už vhodné sáhnout po kosmetice. Ta by ale ideálně měla být přírodního původu.

Neretušuje, léčí

Klasická kosmetika má stále obrovské množství fanoušků. Je totiž skvělá v retušování, díky čemu si lze upravit svůj vzhledem během pár minut. Problém je, že se nejedná o dlouhotrvající záležitost. Běžná kosmetika tak z větší části hlavně problémy zakrývá, ale neřeší je.

V tomto ohledu je biokosmetika zcela odlišná. Místo, aby problematická místa zakrývala, snaží se je léčit. K tomu používá výhradně přírodní složky, v nichž se nachází velké množství blahodárných látek typu vitamíny a minerály. Ty dokáží napravit celou řadu kožních potíží, avšak nikoliv okamžitě. Takováto „léčba“ může trvat i mnoho týdnů. Nicméně obvykle je úspěšná.

Tradiční kosmetika toto neumí, a přitom je v ní obsaženo také velké množství přírodních látek. Ty jsou však doplněny i o syntetické složky, které brání vitamínům ve vstřebávání se do kůže.

Uměle vytvořené chemikálie mohou pokožku za jistých okolností i vysušovat, a tím ji dělat zranitelnější. Někdy dokonce klasická kosmetika způsobuje svým uživatelům červené pupínky a další kožní patálie.

Biokosmetika funguje částečně i jako léčivo, zatímco klasika je vhodná hlavně pro okamžité zakrytí vad. Hlavní příčinou je samozřejmě složení.

Morální produkt

Mezi takzvaně morální produkty se bezpochyby řadí i biokosmetika. Netestuje se totiž na zvířatech, a to nikde na světě.

Klasická kosmetika se takto netestuje hlavně ve státech na západní polokouli, nicméně tato pravidla pro mnoho zemí světa vůbec neplatí. A jelikož se kosmetika, která z těchto zemí pochází, prodává i u nás, je vhodné se jí vyhnout a vzít si místo toho nějaký přírodní výrobek.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*