Typy podnikatelských příležitostí: co funguje a co naopak nezkoušet?

V dnešní době se můžeme jako podnikatelé pustit téměř do čehokoliv. Záleží jen na nás, co nám připadá smysluplné. Do čeho je dobré investovat a jakému směru se raději vyhnout?

Franšíza jako prověřený globální fenomén

Franšízy zde fungují již několik desítek let. Od té doby se podařilo rozšířit některé známé značky po celém světě. Vše pomocí konceptu, který spojuje autonomii s oboustranně výhodnou spoluprací. Franchising je podnikatelská příležitost, ve které máte možnost rozjet své tržby již od prvního dne otevření své provozovny. Je jen na vás, v jakém oboru si budete přát podnikat. Subjekt, který vám poskytne svou licenci, si přeje váš úspěch. To je velmi příjemné zjištění.

Rozjet to, co děláte rádi

Další možnost, jak se chytit svého vlastního pocitu a obrátit jej ve fungující podnikatelský koncept, je využít své vlastní nadání a schopnosti. Rádi šijete? Svařujete? Děláte skvělé marmelády a džemy? Přemýšlíte o tom, že byste svůj koníček rádi povýšili na něco, co vás bude živit? Pokud na to půjdete oficiální cestou, zařiďte si živnost. Vedlejší činnost je pro začátek to nejlepší, co můžete udělat. Zjistíte, jak silná je vaše klientela. Uvidíte, kolik toho za týden stihnete. Uděláte si obrázek o tom, zda byste se takto mohli živit i do budoucna.

Pozor na rychlé sliby

Naopak na co byste si měli dát trvale pozor, jsou zdánlivě výhodné nabídky na rychlé zbohatnutí. Jsou jich plné sociální sítě a nepřinášejí nic dobrého. Většinou se jedná o MLM podnikání. V tom musíte stále oslovovat nové a nové klienty a nabízet jim produkty, které máte v daném katalogu. Je přitom jedno, zda se jedná o kosmetiku, bankovní produkty, nebo o čisticí či zdravotnické zboží. Vždy jste tlačeni k vyšším odběrům a k získávání nových zákazníků. Na vašem úspěchu zbohatnou jiní.

Současný podnikatelský svět je rozmanitý. Je jen na vás, jakým směrem se vydáte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*