Vyhněte si chybám při startu svého podnikání

Mnoho lidí se vydává na podnikatelskou dráhu, aniž by tušili, že mohou být různá úskalí, která mohou postihnout každého podnikatele. Vaším cílem by měla být eliminace každého z nich. Jak na to? V tom vám poradíme. A začneme hned situací, kdy zakládáte firmu. Pokud budete celý postup realizovat svépomocí, je dobré se připravit na:

  • Složitou administrativu
  • Dlouhé čekání
  • Nemalé výdaje

To rozhodně není cesta, kterou byste se chtěli vydat. Pokud nechcete udělat tuto konkrétní chybu, zabezpečíme založení společnosti takzvaně na klíč. Stačí říci, jak má vaše firma vypadat a následně vám bude předána společnost, se kterou můžete ihned začít realizovat svůj byznys.

Pozor na špatně zvolené sídlo

Bez čeho se žádná firma neobejde? Je to samozřejmě sídlo, které je zapsané v obchodním rejstříku a které tedy jasně ukazuje, kde daná právnická osoba sídlí. Mnoho začínajících podnikatelů velmi často volí úsporné sídlo firmy v bytě. A to je velkou chybou, hned z několika důvodů. Nejenom, že je to spojeno s nutností vyřídit si různá povolení. Negativem je také to, že vás mohou u vás doma otravovat úředníci z živnostenského, nebo finančního úřadu. Dalším negativem je samozřejmě i to, že takové sídlo firmy působí značně neprofesionálně a může vás připravit o řadu zákazníků.

Neplaťte za kancelář více, než je nutné

Mnoho začátečníků jde v podnikání cestou i vlastních kanceláří, které si buď koupí, nebo si je pronajímají. V obou případech to znamená nemalé měsíční výdaje, které nejsou správnou cestou k úspěchu. Mnohem lepší je prestižní virtuální kancelář na zajímavé adrese. Nejenom, že ušetříte peníze, ale můžete získat i zajímavou prestiž. Mnohdy není problémem pronajmout si krátkodobě i různé zasedací místnosti, díky čemuž máte jistoty spojené s tím, že se s konkrétním obchodním partnerem budete mít kde a za všech okolností kde sejít.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*