Plánujete rozšířit své podnikání mimo ČR?

Je vaším cílem posunout váš byznys na další úroveň? Pokud ano, je ideální expandovat do zahraničí. Jak na to? To se společně podíváme. Samozřejmostí je, že lze podnikat v zahraničí i s tuzemskou firmou. Ne vždy to může být výhodné, a tak je často doporučováno spíše založení organizační složky, a to v konkrétním státě, kam se chcete se svým byznysem posunout. Právě tato možnost je spojena s tím, že je umožněno podnikání zahraniční osobě právě v zemi, kterou si zvolí. Následně zde figuruje jako místní firma, která samozřejmě může být provázána s tou domácí, tedy firmou hlavní, kterou jste založili již dříve.

V zahraničí můžete také sídlit

Pokud zvolíte námi doporučovanou možnost, nezapomínejte ani na správnou volbu sídla. Když už budete působit jako firma dané země, je dobré využít i oblíbené virtuální sídlo, které bude samozřejmě umístěno právě na území dané konkrétní země. Jeho výhody jsou stejné, jako kdybyste si ho zřídili u nás. Mezi hlavní pozitiva patří:

  • Jistota nízkých cen
  • Bohatý výběr adres
  • Výrazná prestiž vaší firmy

Samozřejmostí je také to, že v souvislosti se vstupem na cizí trh je dobré nastudovat si všechny zákony a podmínky. Pokud se bude jednat o zemi EU, jsou mnohá ustanovení stejná, nebo velmi podobná. Přesto je dobré tento krok raději nepodceňovat.

Kde na to vzít peníze?

Důležitá otázka se může týkat také financí. Pokud nemáte výrazný kapitál spojený s možností vstoupit na další trh, nezoufejte. Pokud vám tuzemský byznys šlape, dá se očekávat, že vám bude poměrně dobře šlapat i ten zahraniční. Proto se hodí půjčka pro podnikatele, která vám nabídne finance právě na samotný rozjezd. Poté už jednotlivé splátky hradíte ze zisků vaší nové zahraniční firmy, nehledě na možnosti spojené s předčasným splacením. A jakmile je uhrazena i poslední splátka, jsou všechny vydělané peníze výhradně vaším ziskem. Ten už jenom zdaníte a poté si ho užíváte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*