Vyplatí se ještě spořicí účty?

V dnešní době máte široké portfolio možných investic, skoro až oči přecházejí. Desítky různých nabídek, mezi kterými je těžké si opravdu dobře vybrat. Jednou z alternativ, do čeho investovat, jsou třeba spořicí účty. Je sice pravdou, že nejde o nikterak velké zhodnocení, ale na druhou stranu jde o investici maximálně bezpečnou a zajištěnou. A něco podobného dnes rozhodně není málo, no ne? Inflace se pokryje a určitá částka se přeci jen naspoří. Pokud necháte výpovědní lhůtu na delší dobu, určitě se dočkáte ještě zajímavějšího zhodnocení.

Několik velice atraktivních nabídek na současném trhu

Air Bank spořicí účet? To je rozhodně zajímavá alternativa. Řekněme si proto o něm více, protože to stojí za to.

  • Vedení účtu je naprosto zdarma, z bankomatů můžete vybírat rovněž bez poplatků.
  • Peníze budou k dispozici naprosto kdykoliv, kdy je budete potřebovat. Bez sankcí je vyberete.
  • Minimální vklad není stanoven, úroky se navíc připisují každý měsíc. Dočkáte se tedy zhodnocení takřka ihned.
  • O svých financích budete mít absolutní přehled. Online, kdykoliv, odkudkoliv, kde je internet.

A je tu ještě jedna obrovská výhoda. Zhodnocení až 1,2 procenta, takové podmínky dnes už najdete jen skutečně málokde (tedy pokud už vůbec). Stačí jen pětkrát měsíčně zaplatit kartou, což je při dnešním průměrném využívání účtu v bance skoro samozřejmost. Koupíte si kávu v automatu, objednáte zboží z internetového obchodu, třikrát zaplatíte pomocí karty v supermarketu – a vlastně hotovo. Nicméně, pokud se tak nestane, je připravena standardní úroková sazba ve výši 0,9 procenta, což je pořád vysoká cifra – tedy v ohledu k ostatním nabídkám na trhu. Běžné úročení je totiž mnohem nižší.

Pro další zájemce je tu ING

Takzvané ING konto vás jistě také zaujme. Vedení účtu zcela zdarma, zřízení klidně i online formou, nulové poplatky za všechny služby. Úroková sazba až 0,7 procenta patří k těm nejlepším na trhu, obvyklá nabídka se u řady bankovních domů pohybuje maximálně v horizontu půl procentního bodu. Zhodnocení 0,7 procenta platí pro vklady do půl milionu korun, což je v českých podmínkách také lehce neobvyklé. Běžně se totiž u vkladů nad sto tisíc úroková sazba snižuje, a to velmi často dosti citelně – proto se pak spořicí účty zase tolik nevyplácejí, což ovšem naštěstí neplatí vždy a všude.