Bezkontaktní výběry z bankomatů

Klasický výběr z bankomatu, kdy strčíte kartu do přístroje má na kahánku. V nejbližší době jej totiž nahradí rychlejší a bezpečnější bezkontaktní výběr z bankomatu, který u nás testují již dvě bankovní společnosti.

Slovo bezkontaktní se stává v poslední době velice oblíbené a to zejména při placení. Bezkontaktní platební karty nyní vlastní velká spousta majitelů účtů. Jejich princip je velmi jednoduchý, kdy pouze přiložíte kartu k čidlu, které jí načte, aniž byste museli kartu strkat do nejrůznějších zařízení atd. Díky tomuto rychlému a jednoduchému systému můžete platit velice rychle kartou svůj nákup, aniž byste museli vytahovat hotovost.

A přesně tento princip nyní budou nabízet i bezkontaktní bankomaty. Ty nyní zprovoznila Air Bank a Československá obchodní banka. Princip těchto bankomatů je velmi jednoduchý, stačí jen přiložit svou platební kartu na určení čidlo, které je na každém bankomatu velmi dobře označení, karta se načte a je hotovo. Rozdíl oproti bezkontaktnímu platebnímu terminálu je ten, že vždy zadáváte pin, ať už si chcete vybrat jakkoliv vysokou částku.

Bezkontaktní bankomaty v sobě nesou také tu výhodu, že při vkládání karty do přístroje vždy hrozí riziko, že přístroj bude obsahovat skimovací zařízení, které okopíruje údaje z magnetického proužku vaší karty, které pak pošle třeba na druhý konec světa, aniž byste o tom vy věděli, a z účtu vám pak začnou mizet peníze. Nic takového se však u bezkontaktních bankomatů nehrozí.

Trochu problém může nastat, pokud se budete snažit vybrat z bankomatu společnosti, kartou od společnosti jiné. Zde můžete narazit na problém, ale je potřeba vše vyzkoušet. Co však bankomatům dělá problémy téměř vždy je výběr pomoci NFC nálepek od jiných zprostředkovatelů. Při snaze vybrat tímto způsobem se vám může velmi jednoduše stát, že bankomatu způsobíte takový šok, že se i sám restartuje.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*