Dovolená bezpečně a levně!

Léto se pomalu a jistě blíží a s ním i touha cestovat. Pokud začínáte vybírat dovolenou, zcela jistě jsou vašimi kritérii především cena a bezpečí pro vaší rodinu. Pojďme se podívat, kde je momentálně nejvíce bezpečno a levno.

Nejlevnější destinace

Podle propočtů je člověk který odjede na dovolenou schopen ušetřit, oproti tomu, co by utratil doma. Je to trochu paradoxní, ale skutečně to tak je, zejména pokud si vyberete některou z destinací, které jsou pro Čechy cenově výhodné. Mezi ně patří země jako Bulharsko, Rumunsko a Maďarsko. Dobrou zprávou je také to, že cenové rozdíly mezi Chorvatskem a naší republikou jsou stále stejné, takže Chorvatsko je pro nás cenově jen o trochu dražší, ale nejedná se o nic dramatického. Dvou peněženku byste si naopak měli hlídat při návštěvě Francie a Rakouska, kde jsou pro nás ceny skutečně vysoké. Ceny dovolených by však měly letos zlevňovat a to v destinacích jako je Egypt, Turecko či Tunis. předpokládaným hitem letošního roku je pro Čechy především Řecko.

Hlavně bezpečně

Pokud vám jde při dovolené především o bezpeční vaše a vaší rodiny, doporučujeme vám Chorvatsko, Maďarsko, Slovenko a Itálii. Dojet můžete také do Španělska, ale zde jsou ceny již vyšší. I v destinacích, které nejsou u moře se dá zažít neskutečně nádherná dovolená, a proto vám právě Maďarsko či Slovensko velmi vřele doporučujeme.

Je libo exotiku?

Pokud vás však neláká zaběhlá klasika, máme pro vás další tipy na netradiční dovolenou. Tou je nádherná Albánie, či skvělý Omán. Ten je turistům neskutečně nakloněn a nabízí naprosto špičkové služby. I to je důvod proč jeho obliba u turistů rok od roku neustále stoupá. Samozřejmě můžete vyzkoušet i osvědčenou kvalitu v podobě Vietnamu či Indonésie, kde prožijete dovolenou, která se s evropskými podmínkami nedává srovnat. Zde sice není draho, ale je dražší se sem dopravit. Jakou z těchto destinací si vyberete záleží však již jen na vás.