Jak nepřijít o všechny peníze z loterie

Tyto rády asi mnoho z nás v životě nikdy potřebovat nebude, ale nikdy nevíte, kdy vám skutečně los vyjde a na účet vám přistane pořádný balík peněz. Jenže co dál? No rozhodně se nechovejte tak jako britský dělník, který stihl za rok a půl utratit 500 milionů a nakonec stejně skončil v dluzích.

Prvním pravidlem v případě výhra je hlavně zachování klidu a tajemství. Čím méně lidí bude o vaší výhře vědět, tím lépe. Naopak pokud se pochlubíte, velmi brzy čekejte celý zástup lidí čekajících s nataženou rukou. Mezi nimi bude vaše rodina, i ta, o které jste nikdy neslyšeli, ale také staří kamarádi, nejrůznější organizace a lidé, kteří vám s vašimi penězi rádi pomohou, abyste toho neměli na začátek moc.

Návodem jak se k výhře postavit je nedávný případ výhry dvou a půl miliardy u muže z Pardubicka. Ten odolal všem svodům, neukázal se v médiích, ani na sebe nijak neukazoval, výhru si v klidu vybral a dnes má svatý klid. Při vybírání buďte co nejvíce nenápadní, přijeďte automobilem či hromadnou dopravou, oblékněte se tak, jako se oblékáte každý jiný den a buďte v klidu.

Pokud vyhrajete menší částku, snažte se primárně zaplatit všechny dluhy, které máte. Zaplaťte hypotéku, ne hned, ale v období fixace, proč byste zbytečně platili bance navíc. Zabezpečte své děti, kupte jim byt, který můžete pronajímat a peníze, které z něj budou plynout, jim dávejte stranou na studia třeba v zahraničí. Myslete i na sebe a svůj důchod.

Pokud vyhrajete však opravdu velký balík, nechte si jej spravovat. Je zapotřebí mít odborníka, který dokáže velkou částku dále rozmnožovat ale hlavně jí udržet. Při hledání dbejte na reference a hlavně velmi dobře vybírejte.