Krátkodobé půjčky aneb jde to i bez zdlouhavé administrativy

Žádali jste někdy o půjčku v bance? Pokud ano, jistě si ten proces dobře pamatujete. Trval totiž tak dlouho, že na něj zapomenout nelze. Banky si nejdříve chtějí ověřit vaši schopnost splácet, takže jim musíte nosit všemožné dokumenty a potvrzení. Pak začnou teprve jednat a ještě nějakou dobu trvá, než vaši žádost schválí. Následně pak tedy konečně získáte své peníze.

Dnes už jde naštěstí všechno i jinak. Spousta lidí se místo bank uchyluje k nebankovním společnostem, které bodují zejména rychlostí. Mnohdy se stává, že peníze máte na účtu už do 30 minut od podání žádosti. Jak je tohle možné?

Úvěr dostanete třeba na občanský průkaz

Mnohem vyšší rychlost vyřízení si mohou nebankovní společnosti dovolit díky tomu, že minimalizují administrativní úkony. Nepožadují po vás vyplnit desítky stran různých lejster, stačí jim údaje z jednoho online formuláře. Zadáte jméno a příjmení, datum narození, místo trvalého bydliště, číslo občanského průkazu a peníze už jsou téměř vaše. Půjčky na OP se podřizují zákonu, ze zákona by totiž nešlo vyřídit žádost s neúplnou identifikací žadatele. Jiné záruky a potvrzení po vás ale nebankovní společnosti požadovat nemusí.

Nebankovní úvěry jsou vlastně diskrétnější

Veškeré údaje, které o sobě uvedete, jsou chráněné. I nebankovní společnosti musí dodržovat nařízení o ochraně osobních údajů, a proto se informace nikdy nedostanou ke třetí straně, zneužití nehrozí. Tím, že žádost vyplníte pouze přes internet, si navíc zachováte anonymitu. Nepůjdete žádat nikam do banky, kde by vás mohli vidět známí. O vaší půjčce se nikdy nikdo nemusí dozvědět. A to ani, pokud bydlíte na vesnici nebo v menším městě, kde se všechno rychle rozkřikne. Do finančních potíží se může dostat kdokoliv, a kolikrát ne tak úplně svou vinou. Vrtá vám také hlavou otázka: Chci si půjčit? Jestliže dokážete úvěr včas splatit, není se čeho obávat.