Vyberte si ten správný bankovní účet

Už vás nebaví schovávat peníze doma pod polštářem a rádi byste začali využívat novodobých bankovních služeb? Pak neotálejte, protože na trhu jsou nejrůznější osobní účty, s nimiž budete jistě nadmíru spokojeni. A pokud se náhodou ve spleti těchto bankovních produktů nedokážete vyznat, poradíme vám.

Položte si několik základních otázek

Abyste se dopracovali k té správné volbě bankovního účtu, měli byste se zamyslet nad tím, jak jej budete využívat. Nápomocny vám v tom budou následující otázky.

  • Budu peníze vybírat z bankomatů, popřípadě z těch u cizích bank?

  • Stačí mi jedna platební karta nebo více?

  • Budu z bankovního účtu provádět platby skrze internetové bankovnictví či to mobilní?

  • Jsem schopen si vše vyřídit online nebo bude lepší mít v blízkosti bydliště pobočku banky?

Výběr toho správného bankovního účtu

Díky přemíře bankovních institucí máte v tomto směru na výběr. To považujte za svoji strategickou výhodu. Dnes můžete volit z osobních účtů, které nejsou spojeny s žádným zbytečnými poplatky.

  • Za vedení účtu

  • Za příchozí a odchozí platby

  • Za vedení platební karty

  • Za výběry z bankomatů vlastní banky

K tomu si samozřejmě můžete připočíst i bezplatné internetové a mobilní bankovnictví. V nabídkách společností jsou určité balíčky, jimiž lze ponížit náklady na řadu dalších služeb, například zahraniční platby. Ve výsledku se nemusíte spoléhat pouze na osobní účty. Zvolit k nim můžete i dětský účet, který je primárně určen pro děti do odpovídajícího věku.

A v okamžiku, kdy si založíte běžný bankovní účet, můžete pokračovat ve využívání ostatních účtů dané banky, s nimiž se domůžete i mírného zhodnocení zůstatkové částky.

Spořicí účet s úrokovou sazbou

Ano, jak asi správně tušíte, většina osobních účtů není úročena. U bank se vám však nabízí jistá možnost zhodnocení, jíž prezentují spořicí účty. Ty jsou z devadesáti procent poskytovány ke klasickému účtu zcela zdarma. Díky tomu, že nemají moc možností z hlediska bankovních služeb, je jejich primární funkcí právě navyšování zůstatkové částky dle dané úrokové sazby.

Pokud si tedy vyberete osobní účet, jenž vašim požadavkům bude vyhovovat nejvíce, stojí za zvážení také spořicí účet, s nímž získáte daleko více.

Nebraňte se porovnání těchto bankovních produktů na internetu, kde k tomu slouží speciální portály, s nimiž šetříte svůj drahocenný čas. Některé osobní účty lze dokonce uzavřít skrze internetové žádosti.