Sezónní povinné ručení skutečně existuje

Je celá řada motoristů, kteří na silnice vyjíždějí pouze od jara do podzimu, někteří dokonce jen v letním období. Nejvíce se to týká motorkářů, ale i spousty svátečních řidičů, kteří nechávají své auto přes zimu v garáži. Někteří z nich ani nevědí, že mohou ušetřit na povinném ručení. Nemusí totiž uzavírat celoroční povinné ručení a platit zbytečně i za měsíce, ve kterých své vozidlo nebo motocykl vůbec nepoužívají. Některé pojišťovny tuto výhodu nabízejí a umožňují uzavřít si tzv. sezónní povinné ručení.

Pro koho je sezónní pojištění

Samozřejmě je vhodné pouze pro řidiče, kteří si jsou stoprocentně jisti, že budou se svým vozem nebo motorkou jezdit pouze ve vybraných měsících. To znamená pro sváteční řidiče, motorkáře, majitele kabrioletů nebo veteránů, či naopak sněžných skůtrů. Tito řidiči nemusí po skončení „své“ sezóny nosit registrační značku do depozita. Sezónní pojištění se liší od tzv. pojištění krátkodobého, které se sjednává na přesně vymezenou dobu, ale po jeho skončení se značka musí uložit do depozita. Na jaře si řidič svou značku opět vyzvedne a může jezdit.

U sezónního pojištění motoristé, kteří dopředu vědí, že své vozidlo budou každý rok používat jen po určitou část roku, uzavírají s pojišťovnou smlouvu na dobu neurčitou s vyznačením konkrétních pojištěných měsíců. Taková smlouva může existovat i několik let bez jakýchkoliv zásahů, pokud klient nechce měnit vybranou sezónu. Sezónní povinné ručení je ideální zejména pro starší řidiče nebo motorkáře.

Pojištění jen na tři měsíce

Délku pojištění si každý motorista může zvolit sám podle svých preferencí. Nejkratší dobou pojištění jsou tři měsíce. Výhoda sezónního pojištění spočívá samozřejmě v tom, že platíte pouze za měsíce, na které pojištění máte. Pokud jezdíte bez nehody, můžete i ušetřit, jelikož cena sezónního pojištění může být nižší než dálniční známka nebo jedna plná nádrž. Rozhodně se nevyplácí spekulovat a vyjíždět i mimo pojištěné měsíce. V případě vámi zaviněné nehody zaplatíte veškeré škody ze svého.

Sezónní havarijní pojištění

Lze jej uzavřít na stejném principu jako povinné ručení. Výhodné je to pro motorkáře, kteří mají svůj motocykl pojištěn na dobu od 1. dubna do 31. října. Sezónní havarijní pojištění klienti často kombinují s jinými pojistnými riziky, jako je odcizení, vandalismus či živelné pohromy, která si pojistí na celý rok, takže mají za nižší cenu zabezpečenou komplexní pojistnou ochranu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*