Až půl milionu díky programu Nová zelená úsporám

Státní program Nová zelená úsporám se snaží podpořit projekty, které si kladou za cíl úsporu energií v rámci současných i nových rodinných a bytových domů. Program je skutečně štědrý.

Dotace pro majitele nových rodinných domů

Dotace, které můžete získat v rámci dotačního programu pro výstavbu rodinného domu, jsou skutečně významné. Při kombinaci vhodných řešení se vám podaří získat od státu až půl milionu korun. Dotace na novostavbu se vždy odvíjí od toho, kolik úsporných řešení a v jakém rozsahu jste se rozhodli řešit. Patří sem tedy mimo jiné i dotace na zateplení. Čím více úsporných řešení volíte, tím větší podporu vám stát přizná.

Majitel rodinného domu

O dotaci pro novostavbu může žádat její majitel, nebo také stavitel. Při příspěvku na úsporná řešení již stávajících budov vždy může žádat majitel nemovitosti. S pomocí odborné firmy zpracujete posudek, který jasně určí, o kolik se sníží energetická náročnost vaší stavby. Když bude toto číslo odpovídající jasně daným postupům, můžete se dostat vždy až k maximálním částkám za vaše konkrétní úsporné řešení. V případě zateplení domu to může být dokonce až polovina reálných výdajů.

TIPJednotky řízeného větrání zvýší komfort pobytu ve vaší domácnosti a ušetří vám za energie. 

Bytový dům

Také u stavby nebo rekonstrukce bytových domů se přistupuje k žádosti o státní dotace. Úsporná řešení se týkají nejčastěji zateplení budovy, nebo také výměny oken. Zajímavé jsou ale také dotace na stínící techniku, nebo třeba dotace na rekuperační systém řízeného větrání. Vše, co pomůže snížit energetickou náročnost daných budov, je vždy podporováno.

O státní dotace může žádat majitel nemovitosti, nebo stavitel či majitel novostavby. Každý případ je posuzován zvlášť podle přesně daných pravidel. Je přitom jedno, zda se do projektu vrháte svépomocí, nebo zda se jedná o projekt profesionální firmy. Při splnění všech pravidel je dotace poskytnuta oběma případům.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*