Čechy táhne spíše práce, která je baví než benefity

Jaký by pro vás byla ideální práce? Tak přesně tato otázka byla nyní položena 525 respondentům z Česka a 315 ze Slovenska, ve věku od 18 do 65 let. A jejich odpovědi? Především práce, která člověka baví, lze jí dělat z domova. Služební auto nebo mobil? To již zdaleka není tak velké lákadlo.

Lepši pracovní podmínky než benefity

Čechy táhne spíše práce, která je baví než benefity

Kdybyste si mohli vybrat mezi prací, která vás bude bavit a tou kterou budete moci dělat z domova, popřípadě blízko něj, co byste si zvolili? Pro respondenty naprosto jednoduché rozhodování. Práce, která by bavila je pro ně nejzajímavější. Jinak vypadá v životě člověk, který se do práce těší, ví, že ho nějakým způsobem obohatí a je pro něj kvalitní náplní dne. Jinak se pak chová člověk, který se jde od práce jen posadit, být věčně naštvaný a vše vnímat negativně.

Zároveň se kvalita pracovního prostředí a podmínek výrazně projevuje na výkonnosti a kvalitě odvedené práce. I na první pohled nudná práce může obsahovat benefity, pro které jí lidé budou vykonávat. Ovšem to by se musel změnit úhel pohledu některých zaměstnanců.

Peníze vedou

Čechy táhne spíše práce, která je baví než benefity

I přesto všechno jsou však peníze prioritou. Pracovat z lásky k odváděné činnosti je jen výjimečný případ a proto lidé, kterým by bylo nabídnuto pracovat od šesti do dvou, a nebo od osmi do dvou se sníženou mzdou, vždy volili spíše delší časovou dobu s větším ohodnocením.

Který benefit je nejvíc?

Čechy táhne spíše práce, která je baví než benefity

Stále největším benefitem zůstává čas. Předčí dokonce i materiální benefity, ovšem Slováci jsou podle výzkumů více ochotní za prací cestovat. Češi však s tím jak jsou starší chuť do pracovní migrace ztrácejí a preferují zaměstnání blízko jejich bydliště, především pak z časových důvodů.