Ideální kuřivo

Kouření patří mezi velmi rizikové druhy koníčku, takže je ideální s ním vůbec nezačínat. Pokud však již člověk začne být na nikotinu závislý, obvykle je pozdě. Odvykání je totiž velmi složité a ne každý, kdo se snaží přestat, nakonec dojde do vytouženého cíle.

Naštěstí není potřeba ze svého života vypustit nikotin úplně. Komu vadí u cigaret hlavně negativní zdravotní následky, může místo klasiky začít kupovat elektronickou alternativu.

E-cigarety kuřák nedevastují tolik zdraví

Už i malé děti dnes dobře ví, že inhalace tabákového kouře k ničemu dobrému nevede. Zapálený tabák totiž generuje rozličné toxické látky, jež asi žádný člověk konzumovat nechce. Lidé se závislostí si však nemohou pomoci.

Dá se to však řešit i jinak, ideálně elektronickými cigaretami. Ty žádný tabák neobsahují, disponují pouze speciální náplní. V ní se obvykle nachází látka s nikotinem a vybranou příchutí. Aby se tato látka stala plynem, stačí ji jen zlehka zahřát. Díky tomu, že zde nedochází v hoření tabáku, je takto vytvořený kouř mnohem bezpečnější než cigaretový dým.

Větší možnosti

Milovníci klasických cigaret už v současnosti nemají na veřejnosti mnoho míst, kde by se mohli svému koníčku věnovat. Dříve se mohlo kouřit takřka všude, dnes to již nejde ani na zastávkách MHD, natožpak třeba v hospodách.

Vapování rovněž není na všech místech povolené. Například v kinech, divadlech nebo v letadlech je užívání elektronických cigaret rovněž přísně zakázáno, avšak v restauračních zařízeních, na zastávkách či kupříkladu v zoo vapování státní moci nevadí.

Co vybrat?

Elektronické cigarety se již dlouho prodávají v mnoha provedeních. Někdo dává přednost dražším verzím s vyměnitelnými náplněmi, jiní preferují naopak jednorázové elektronické cigarety.

Ty mají výhodu hlavně v nízké ceně. Stojí totiž podobné peníze jako balíček standardních cigaret. Na druhou stranu mají jen omezené množství potáhnutí a jakmile dojde náplň, musí se koupit cigareta nová.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*