SMS půjčka – jak funguje?

Klasické SMS půjčky jsou stále hitem. Co na vás čeká, když o ně chcete požádat?

Moderní nebankovní půjčky opravdu hýbou světem, zachraňují rodinný rozpočet od pohrom, umožní zaplatit složenky s datem splatnosti nebo nakoupit potraviny do zásoby před víkendem. Jsou proto dobrým pomocníkem, jehož služby prostě čas od času využije snad úplně každý. Výhodou je, že v případě SMS půjček není nutné, aby klient chodil na pobočku nebo podstupoval doslova nekonečný telefonát. Online forma tu totiž hraje prim!

Jen pouhá SMS ale stačit nebude

Každému je jistě jasné, že díky jediné SMS zprávě si půjčku nesjedná a čeká na něj v každém případě ještě nějaká administrativa. Technicky by ani nebylo možné, hlavně díky platným zákonům, něco podobného vůbec provést. Lze však s přehledem slíbit, že právních náležitostí tu rozhodně nebude mnoho. Půjčka na ruku je dostupná širokému věkovému i sociálnímu spektru žadatelů, omezení je skutečně minimum.

Co všechno je třeba vyplnit?

Abyste si sjednali půjčku v souladu s platným právním řádem ČR, musí výplatě peněz samozřejmě předcházet pár pevně daných náležitostí. Tak například, je třeba dát najevo, že budete mít peníze na splácení dluhu. A co všechno ještě?

  • Plně se identifikovat. To znamená také ofotit občanku z obou stran a přiložit sken k žádosti.
  • Doložit trvalý příjem. Nejčastěji výpisem z účtu, většinou stačí příjmy za poslední čtvrtletí.
  • Poskytnout kontaktní údaje. Nestačí tu jen číslo mobilního telefonu, je třeba také email.

Tyto základní náležitosti je třeba do puntíku splnit. Není to ale ještě tak úplně vše, podmínek je ještě více. Tak třeba ta, která souvisí s věkovou hranicí pro žadatele. Těm musí být přinejmenším jednadvacet let, horní věková hranice pak činí 77 roků. Pravidelný příjem se pak počítá zpravidla za poslední tři měsíce, není proto důležité, jestli jste byli třeba před půl rokem krátce nezaměstnaní.

Není nutné chodit někam daleko

Klasická SMS půjčka má samozřejmě i další velkou výhodu, a sice to, že nemusíte vůbec opustit dveře svého bytu či domu. Jednoduše, všechno si sjednáte z pohodlí obýváku nebo pracovny, během několika málo minut. Vyplníte krátký formulář a půl je hotovo, jak by řekl klasik. Nepotřebujete sdělovat skutečně až příliš intimní informace, související s domácími zvířaty nebo velikostí bytu, o tom nebankovní půjčky rozhodně nejsou.

Peníze na účtu nejpozději druhý den

Ve výjimečných případech se peněz dočkáte nazítří, v drtivé většině však bude převod peněz skutečně instantní záležitostí. Postačí sken několika málo dokumentů, výpis z bankovního konta za poslední tři měsíce je možné poslat například v PDF formátu, tedy přímo vygenerovaný z internetového bankovnictví. Peníze pak dorazí přímo na účet – bez ohledu na to, ve kterém peněžním ústavu jej vlastně máte. Nebankovní poskytovatelé půjček jsou na to připraveni a dobře vědí, že převod financí z jedné banky do druhé není tak bleskový, i když se poslední měsíce a roky přeci jej urychluje. Interní převod v rámci jedné banky je ale v každém případě otázkou vteřin.

Rychlost vyřízení je tu hlavní

Pokud v bance budete čekat, v rámci nebankovního sektoru se podobných věcí dočkáte jen skutečně velmi zřídka. Rychlost jednání je největší předností poskytovatelů podobných půjček, stejně jako minimum požadavků na klienta, který na peníze opravdu spěchá. Nepotřebujete přeci jít ke zpovědi, když zrovna potřebujete nutně finanční injekci, že? Vyptávání je možné si odpustit, protože něco podobného by se dalo očekávat i u známých a přátel, snad jen s tím rozdílem, že druhý den může vše vědět celá ulice…