Srovnejte si oblíbené půjčky od společností Cofidis a Tesco

Když se řekne půjčka od nebankovní společnosti, rozhodně to neznamená nic špatného – ba právě naopak. Dočkáte se rychlého vyřízení, které je pro mnohé klienty naprostou prioritou. Nikdo nechce složitou administrativní zátěž, stejně tak každý nestojí o to, aby čekal na peníze třeba i několik dlouhých dnů. Něco podobného už ale na českém nebankovním trhu vážně nehledejte, podobné jednání si na vás spíše schovávají různí úředníci s razítky. Pojďme si provést přímé srovnání dvou oblíbených půjček – od společností Cofidis a Tesco. Dejme si k dobru tabulku, co prozradí vše!

Která ze dvou spotřebitelských půjček je atraktivnější?

V dnešním srovnání se představí Tesco půjčka pro každého, ale také půjčka COFIDIS. V čem jsou atraktivní? Kvůli čemu dát raději přednost té či oné? A co na nich naopak nelze ani v nejmenším ocenit? Nebojte, vše podstatné se hned dozvíte – tabulka je zde!

PůjčkaCofidisTesco
Rozsah půjčky20 až 500 tisíc korun20 až 500 tisíc korun
Doba splatnosti12 až 84 měsíců (tj. sedm let)12 až 84 měsíců (tj. sedm let)
Úrok / RPSN od5,89 / 6,05 %11,52 / 12,2 %
PoplatkyNeNe

Výhodou obou těchto půjček je, že jsou zcela prosty skrytých poplatků. Jednoduše, úrok a RPSN se prakticky neliší, jen v řádu desetin procenta ročně – tudíž, poplatky za vedení úvěrového účtu tu rozhodně nečekejte. Je to velmi férové, ale jak vidíte – vítěz tohoto srovnání je vlastně jasný. Je to půjčka od společnosti Cofidis, která nabízí srovnatelné peníze i termíny splatnosti s Tesco půjčkou, ale současně také prakticky poloviční úrokovou sazbu. A o to tu jde především, protože srovnání úroků je něčím, co musíte udělat před každým sjednaným úvěrem. Na trhu totiž může být ještě nějaká jiná nabídka a byla by škoda se o ni tímto způsobem ochudit, zvláště pokud je samotné srovnání otázkou minut.

Klasická nebankovní půjčka může pomoci mnoha lidem vyřešit jejich aktuální finanční problémy. Nezáleží totiž například na tom, k čemu by měla být použita – důvod není třeba ospravedlňovat, nebankovní společnosti se po něm neptají, a to ušetří spoustu cenného času. Nakonec, kdo by se rád zpovídal z toho, jak chce použít vypůjčené peníze? To je příliš osobní otázka, a pokud nejde o statisíce korun, je docela zbytečná. Vždy se najde nějaké rozumné využití…