Investiční zlato nyní láká více než kdy jindy

Podle odborníků nejde o nic překvapivého. V dobách krizí, ať už jde o války, ekonomické krize, nebo právě pandemie, je o zlato vždy zvýšený zájem. Tehdy si totiž lidé nejvíce uvědomují, že právě zlato dokáže hodnotu jejich peněz bezpečně uchovat.

Zájem o investiční zlato stoupá mezi velkými i malými investory. Ti velcí do něj neváhají vložit mnohem více než 10 % majetku, ačkoliv se dříve tradovalo, že právě deset procent je vhodných. Nyní však není moc výhodnějších možností.

Zlato je jedinou spolehlivou variantou

Vlivem nepříznivé ekonomické situace klesly úroky na spořicích účtech na minimum. Úročení termínovaných vkladů obvykle také nepokryje inflaci. Nemovitosti už nejsou jistotou výnosu, AirBnb teď nefunguje a pronájmy častokrát také ne – ostatně studenti studují z domova a byty nepotřebují. Akcie vlivem pandemie padají. Tak kam vložit peníze? Přece do zlata.

Pro zlato se nic nemění. Jeho hodnota stále v dlouhodobém hledisku stoupá a žádný koronavirus to neovlivní. Zlato je odolné vůči ekonomickým krizím i pádům měny. S penězi uloženými do zlata vás nemusí trápit dokonce ani oslabující koruna, protože v případě potřeby lze zlato prodat i za jinou měnu.

Nakoupit investiční zlato není vůbec složité

Možná k rozšíření investic do zlata napomáhá i jeho snadnější dostupnost. Svůj zlatý slitek či minci si lze objednat třeba online, není potřeba kvůli tomu nikam chodit. Přehledný e-shop provozuje například společnost Zlaté mince – Numismatika, která se prodejem investičního zlata zabývá již 17 let.

„Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti. „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“

Žádná česká mincovna investiční slitky a mince nevyrábí, proto e-shop prodává slitky švýcarské, mince rakouské, australské apod. Žádný z produktů z jeho nabídky není špatnou volbou, kdo by si výběrem nebyl jistý, ten může využít asistenci odborníků. Stačí zavolat či napsat e-mail. Po skončení koronavirové pandemie je možné navštívit také kamennou pobočku firmy v pražském Obecním domě.