Chcete vědět, jak vypadá práce realitního makléře?

Real estate agent showing modern house to couple

V současné době existuje spousta zajímavých a atraktivních pracovních pozic. Pokud máte ambice a vysoké cíle, práce realitního makléře je pro vás jako stvořená, ovšem počítejte s tím, že vás čeká spousta činností. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno byste měli dělat, abyste se na realitním trhu udrželi a uživili.

Jestliže vás zajímá práce realitního makléře, nejprve byste se o ní měli něco dozvědět. Makléř usnadňuje pronájem i prodej nemovitosti, přičemž pomáhá jak prodávajícím, tak i kupujícím. Nestará se jen o vystavení inzerátu a provádění prohlídek. Funguje jako vyjednavač, psycholog a marketér. Dále má přehled v právních věcech a daňových záležitostech.

S makléřem je všechno jednodušší

Pracujete rádi s lidmi? Realitní makléř práce má opravdu spoustu. Komunikace s klienti je jeho denní chleba, takže pozice rozhodně není vhodná pro nekomunikativní typy, ba naopak. Důležité je umět si vybudovat důvěru, což je především v dnešní době obtížné. Dobře odvedená práce se vám časem vrací v podobě vysokých provizí a dobrých referencí. Čím více máte pozitivních ohlasů, tím více klientů se vám začne ozývat.

Ještě je nezbytné podoktnout, že práce v realitách je tvrdá. Občas přijde zklamání, s nímž je nezbytné se vyrovnat. Jednání s lidmi je mnohdy těžké a zdlouhavé, nicméně lidský přístup vám pomůže.

Jak se stát realitním makléřem?

Pravděpodobně vás zajímá, jak se stát realitním makléřem. První možností je podnikat na vlastní pěst, ovšem je mnohem lepší působit pod jménem zavedené značky, jako je například RE/MAX Anděl. Plat realitního makléře se v takové společnosti odvíjí od toho, kolik prodaných a pronajatých nemovitostí máte. V počátcích je sice plat nižší, protože než se všechno naučíte, investujete do vzdělání, osobního marketingu a rozjezd příjmu je velmi individuální. Horní hranice ovšem neexistuje.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*