Koruna posílila vůči dolaru

Díky aktuální makroekonomickým situacím nelze přesně říct, jak to bude s kurzy měn v budoucnu. Kurzovní lístek se neustále mění a společně s ním samozřejmě kurzy eura, kurzy dolaruvůči české koruně, která nás samozřejmě zajímá nejvíce. Únor roku 2023 je česká koruna poměrně silná, která až neuvěřitelně posiluje vůči dolaru i euru. Můžeme říci, že pokud někdo potřebuje eura na dovolenou, tak je aktuálně nejlepší možnost. Nejde samozřejmě odhadnout, jestli bude ještě lepší situace, ale určitě je mnohem lepší, než v koncem roku.

Koruna nezahálí

Jde také krásně vidět, že koruna neváhá, když dojde k oslabení jiných měn. Částečného oslabení dolaru se koruna ihned chytila a využila toho. Co se týče boje koruna vs euro, tak hodnota 23,5 Kč je opravdu velmi dobrá při nákupu cizí měny. Dolar je na hodnotě 22,0 Kč a krátkodobě dochází i k prolomení hranice pod 22 Kč.

Situace ve světě je třeba sledovat

Tak jak měl vliv koronavirus na neustále se měnící kurzovní lístek a míru nezaměstnanosti, tak po kvantitativním uvolňováním jednotlivých centrálních bank, tak se začala měnit celá makroekonomická situace a akciový (kapitálový) trh.

Co tedy inflace?

Ano inflace je něco, s čím bojuje každý stát, nejen v Evropě, ale třeba i USA a nově i Japonsku. Vrchol inflace už je možná za námi, když se bavíme o dvou nejdůležitějších oblastech jako je Euro zóna a USA, ale jelikož pokles je stále pomalý, míra nezaměstnanosti stále nízká, tak stále dochází ke zvyšování úrokové míry, která ještě vrchol má stále v nedohlednu. Odhaduje se, že bude v Evropské unii i USA nad hodnotami 5% a to po delší dobu, což není příznivá situace, podle které jde predikovat růst či pokles ekonomiky a s tím spojené všechny vlivy, které bude ovlivňovat.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*