Srovnejte si dvě nejzajímavější bankovní půjčky na našem trhu

Půjčka od banky neznamená žádné velké zdržení, jak by se možná těm, kteří je v nedávné minulosti nevyužili, mohlo zdát. Přeci, v devadesátých letech minulého století byla půjčka v bankovním sektoru záležitostí klidně i několika dnů, a to se týkalo i menších finančních částek, třeba v řádu desítek tisíc korun. Taková pravidla dnes už ale vůbec neplatí! Ba naopak, i navzdory tomu, že budete jako potenciální klient prověřováni stále pečlivěji než v nebankovním sektoru, vše se vyřídí poměrně rychle.

Rámcové srovnání řekne všem zdaleka nejvíce

Pokud uvažujete o tom, že si půjčíte v některé z tuzemských bank, přinášíme vám zajímavé srovnání, které promluví zásadně řečí čísel. Ta je totiž ze všeho nejprůkaznější, nemůže se schovávat za nějaká okřídlená hesla a úsloví, reklamní slogany nebo bombastická prohlášení. V našem minisouboji se představí Cetelem půjčka a MONETA Money půjčka – kdo z měření sil vyjde vítězně?

Název půjčkyCetelemMONETA Money
Možný rozsah20 tisíc až 1 milion korun20 až 800 tisíc korun
Lhůta splatnosti6 až 96 měsíců, tj. osm roků24 až 120 měsíců, tj. deset let
Úrok / RPSN od5,9 / 6,06 %5,9 / 6,1 %
PoplatkyNeNe

Nečekané! Výsledek je vlastně nerozhodně. Na českém trhu s bankovními úvěry sice relativně rarita, pokud ale vezmeme v potaz to, že úroky jsou v bankách poměrně nízko u země, nemusí to být až tak překvapivá zpráva. Nemusíte také platit za sjednání úvěru nebo vedení úvěrového účtu, to jsou vlastně přežitky dávné minulosti – která už nemá v našich zeměpisných šířkách vůbec co pohledávat.

Online žádosti fungují i v českých bankách

Mysleli jste si, že žádost o půjčku po internetu je doménou nebankovních úvěrů? Chyba lávky, to prostě vůbec není pravda. Podobnou formou můžete zahájit celý proces i v bance, stačí jen vyplnit krátký formulář a její pracovníci vás brzy kontaktují pro úspěšné dořešení všech potřebných detailů a formalit.

Úvěr prostě není žádná velká složitost, naopak, administrativní proces se zjednodušil na minimum i u tuzemských bank. Proč? Zkrátka, tyto subjekty nechtějí přijít o zákazníky, kteří by se kvůli dlouhému úřadování raději přesunuli s žádostmi k nebankovním společnostem. Banky se tak přizpůsobují digitální době, která vše zrychluje a zlepšuje.