Zaplacením cestovního pojištění vlastně ušetříte

Prázdniny se sice pomalu chýlí ke konci, sezóna dovolených ovšem nikoliv. V září se vydají do cizích zemí všichni, kteří se chtějí vyhnout hlavní turistické vlně a ušetřit. Na čem by ale šetřit neměli, je cestovní pojištění. Když si ho nezaplatíte, můžete být ve finále chudší o desítky, nebo dokonce stovky tisíc korun.

Dnes lze zařídit cestovní pojištění online na pár kliknutí a o to nepochopitelnější je, že někteří stále vyjíždí na dovolenou bez něj. Většinou se jedná o lidi, kteří jedou do zahraničí jen na pár dní, zpravidla k našim sousedům. Jenže i na Slovensku je pojištění potřeba.

Nejde jenom o lékařské ošetření

Většina lidí si je vědoma toho, jak je důležité cestovní pojištění, pokud potřebujete v zahraničí lékařskou pomoc. Jenže to je jen jeden z mnoha důvodů, proč si jej zřídit. Dále pak záleží na tom, co všechno si do svého balíčku zvolíte za připojištění. Jaká jsou ty nejčastější?

Pojištění odpovědnosti: Běžně se stává, že dítě něco rozbije v hotelu. Nedopatřením také můžete přivodit zranění cizí osobě. Kdo to pak bude platit?

Pojištění zavazadel: Tohle se vám vyplatí obzvlášť při cestování letadlem. Dostanete zaplaceno nejen každé ztracené a odcizené zavazadlo, ale pojišťovna vám uhradí i újmu, když budete čekat na opožděné dodání zavazadla leteckou společností.

Připojištění extrémních sportů: Běžné sporty bývají v pojištění zahrnuty, avšak sjezdové lyžování, kitesurfing a podobné aktivity nikoliv.

Kromě toho, co cestovní pojištění obsahuje, dbejte i na pojistné limity. Čím vyšší, tím lepší. A obzvlášť pokud jedete do méně obvyklých zemí, měli byste se pojistit na vysoké částky. Není od věci si zjistit, kolik stojí lékařská péče v daném státě a podle toho se orientovat.

Ceny si klidně srovnejte

Ceny se u různých pojišťoven výrazně liší, rozdíly jsou často v řádech stovek korun. U některých pojišťoven mají senioři cestovní pojištění dražší, protože je u nich prý vyšší riziko pojistné události. Někde na taková omezení vůbec nenarazíte. Poohlédnout se můžete i u své zdravotní pojišťovny, nebo lze využít různé internetové srovnávače, které vám ukážou nejvýhodnější nabídky.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*