Při výběru podnikového informačního systému postupujte obezřetně

Většina firem se dostane do bodu, kdy si již nevystačí se sadou základních kancelářských aplikací. Jako další logický krok se nabízí implementace podnikového informačního systému. Ale který je ten správný? Výběr softwaru není radno podcenit, neboť nevhodné řešení firemní procesy spíše zkomplikuje.

Na míru, nebo hotový produkt?

Nabízí se otázka, zda si ERP nechat vytvořit na míru, nebo sáhnout po hotovém řešení. Pro téměř všechny menší a středně velké firmy jsou mnohem efektivnější a finančně dostupnější modulové podnikové informační systémy. V případě kvalitního produktu je nabídka modulů a funkcí natolik široká, že s přehledem pokryje všechny potřeby daného klienta. Jako příklad lze uvést informační systémy od české společnosti Saul IS, která vyvíjí špičkový software řadu let. Řady spokojených klientů tvoří živnostníci i velké korporace.

Co potřebuje OSVČ?

Potřeby živnostníků jsou samozřejmě individuální – někteří podnikatelé provozují v rámci živnosti i velmi výdělečné a rozsáhlé projekty. Přesto je pro většinu živnostníků podstatná především účetní agenda. Účetní software od Saul IS však zahrnuje také moduly pro majetek, sklady a obchod. Implementace systému je rychlá (zabere cca den) a k výhodám patří velmi intuitivní rozhraní.

Pro středně velké a větší společnosti

Jakmile se firma dostane do bodu, kdy jí základní moduly nestačí, může plynule přejít na pokročilejší systém RIS, který obsahuje další potřebné moduly – pro finance, controlling, personalistiku, logistiku i specializovaná oborová řešení.

Implementace takového systému je časově náročnější (trvá cca 2 – 3 měsíce). ERP vyhovuje potřebám firem napříč většiny oborů – od IT a obchodníků až po výrobní podniky. Větší firmy ocení manažerský informační systém, který usnadňuje analýzu dat a komplexní plánování.

 

Chcete-li se o podnikových systémech dozvědět více a seznámíte se s konkrétními funkcemi, zeptejte se odborníků ze Saul IS. Více na www.saul.cz.