3 hlavní důvody, proč se vyplatí virtuální sídlo pro OSVČ a firmy

Jako majitelé firmy či živnostníci jste možná na internetu narazili na možnost zajištění takzvaných virtuálních sídel. Asi jste si mysleli, že jde o nějaký podvodný trik, jak z vás jen dostat peníze. Pak jste ovšem na velkém omylu, protože virtuální sídla jsou naprosto legální a bezpečnou záležitostí, která vám může ušetřit výrazné množství finančních prostředků.

Úspora peněz

Zatímco za běžný pronájem objektu dávají společnosti a živnostníci klidně desítky tisíc korun měsíčně, virtuální sídlo pro OSVČ a firmy vyjde na zlomek těchto sum. Dokonce existují společnosti, které si za poskytnutí sídel pro firmy v základní podobě účtují poplatky jen kolem 100 Kč měsíčně, což je skutečně jedinečná cena.

Dobrá adresa

Zajistíte-li si virtuální sídlo pro OSVČ a firmy, nejenže ušetříte spoustu finančních prostředků, když nepotřebujete mít stálé kanceláře a zázemí, ale také budete moci jménem firmy fungovat na lukrativní adrese. Výjimkou nejsou virtuální sídla v centru Prahy, kde byste jinak za normální pronájem dali horentní sumy. Kvalitní adresa je dobrým signálem pro obchodní partnery, klienty, potažmo také zákazníky.

Minimum administrativy

Poskytnutí sídel pro firmy ve virtuální podobě je praktické nejen z důvodu úspory peněz, ale také proto, že nemusíte řešit zbytečně moc administrativních úkonů. Vše máte zajištěné v rámci jednoho poplatku. Pakliže byste měli vlastní sídlo, respektive si ho pronajímali ve fyzické podobě, museli byste řešit složitou komunikaci s úřady ohledně objektu, zařizovat si služby u dodavatelů energií, poskytovatele internetu apod.

V rámci virtuálního sídla budete mít zajištěné přeposílání pošty. Samozřejmě si lze pronajmout i kanceláře, jestliže to zrovna potřebujete, a to včetně občerstvení, tisku propagačních materiálů, případně se dá sjednat také externí vedení účetnictví.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*