Výhody čipového přístupového systému do domu oproti klíčům

Všichni běžně používáme čip při vstupu do budovy, kde pracujeme a ani se nad tím nepozastavíme. Zkrátka tento postup považujeme za samozřejmý. Ovšem jakmile přicházíme ze zaměstnání domů, ještě spousta z nás u vchodu hledá v kabelce nebo po kapsách klasické klíče, které, zejména v bytových domech, skýtají spoustu nebezpečí. A právě z tohoto důvodu stále více majitelů bytových domů volí čipy, namísto klasických klíčů.

Klíče vs. bezkontaktní čipy

Jedním ze základních komplikací, které klíče přináší je jejich častá ztráta, nebo krádež. Pokud k tomu dojte, je potřeba vyměnit zámek a opatřit nové klíče pro všechny obyvatele bytového domu.

V případě čipového přístupového systému je řešení velmi jednoduché. Pokud čip ztratíte, lze jej jednoduše zablokovat a výměna zámku není zapotřebí.

Dalším, neméně častým problémem je snadná duplikace. Výhodou čipových karet je, že jejich duplikace není možná.

„Prosíme, zamykejte dveře“

Přiznejte se, kolik z vás zapomene za sebou zamknout po vstupu do budovy, nebo zkrátka nemá volné ruce, protože zrovna nese domů velký nákup.

Tento problém za vás snadno vyřeší samozamykací zámek s panikovým kováním, který zvenčí snadno otevřete přiložením čipu a zevnitř lze dveře jednoduše otevřít klikou. Díky tomu, je toto řešení vhodnější také z důvodu bezpečnosti v nouzových situacích, kdy vstupní dveře jsou používány jako únikový východ, například při požáru.

Zvýšení bezpečnosti

Není neobvyklé, že se do domů dostane nepovolaná osoba, která by ve vašem domě ráda strávila noc, nebo má v úmyslu něco odcizit.

Pokud dojde k nějakému incidentu, díky čipovému přístupu lze snadno dohledat, kdo vcházel jako poslední a nezvaného hosta vpustil dovnitř.

Jak vybrat správný přístupový systém?

Při výběru čipového přístupového systému dbejte na kvalitu, bezpečnost a jednoduchost provedení.

Kvalita

Mezi nejpoužívanější technologie, které se na čipech používají jsou RFID a NFC. V dnešní době jsou mnohé varianty čipů využívající technologii RFID již zastaralé a neporučujeme jejich výběr z důvodu snadné duplikace.

Technologii NFC můžeme znát například z bezkontaktního placení platební kartou, která je mnohem bezpečnější a duplikace karet při správném nasazení prakticky není možná.

Bezpečnost

Jednoduchost

Důležitým aspektem při výběru přístupového systému je jeho jednoduchá obsluha. Vybírejte takový systém, který můžete ovládat sami. Vydávat nové čipy nebo je blokovat a nemuset kontaktovat dodavatele. Vše jednoduše zařídíte během pár kliknutí v aplikaci na mobilním telefonu nebo počítači.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*