Investice do nemovitostí a realit může být optimální cestou k zhodnocení financí

Každý, kdo myslí na svou budoucnost, hledá způsoby, jak zajistit, aby hodnota jeho prostředků v průběhu času rostla. Investičních možností je celá řada, ne každá z nich ale nabízí dostatečnou míru jistoty. Spekulativní investice do akcií či kryptoměn rozhodně nejsou pro každého; mohou sice přinést zázračně velký zisk, existuje u nich ale minimálně stejně velké riziko ztráty. Drtivá většina populace tak preferuje konzervativní investování. Oblíbené jsou zejména investice do nemovitostí a realit.

Proč se rozhodnout právě pro investiční nemovitosti?

Hlavním důvodem je vysoká míra jistoty. Investiční byty a domy mohou jejich majiteli poměrně snadno a po dlouhou dobu přinášet nezanedbatelný zisk. Lze je výhodně pronajmout, navíc ceny nemovitostí zejména ve velkých městech i dalších žádaných lokalitách i přes občasné propady v dlouhodobém horizontu výrazně rostou. Nicméně pořídit si dům či byt na investici je poměrně nákladná záležitost, kterou si každý nemůže dovolit. Investovat do nemovitostí lze ale i výrazně levněji.

Jak investovat do nemovitostí, když nemáte dostatek prostředků na jejich koupi?

Investovat do nemovitostí můžete i prostřednictvím crowdfundingu. Tato forma investice do nemovitostí je vhodná pro každého, kdo hledá zajímavou investiční příležitost. Ocení ji zejména drobní investoři i ti, kdo chtějí diverzifikovat své portfolio.

Crowdfunding nemovitostí přináší zajímavé možnosti investování do nemovitostí dostupné všem. Jak funguje?

Crowdfunding nemovitostí je založen na participaci jednotlivých investorů na přesně specifikovaném úvěru s fixní sazbou úroku, která může přesahovat 5 %, a pevně stanoveným časovým horizontem. Sami si tak sestavíte portfolio nemovitostí. A investovat můžete částky již od 500 Kč. Crowdfunding tak splňuje parametry nejlepší investice do nemovitostí doslova pro každého.