Jak snadno získat půjčku?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Každý z vás se občas může dostat do situace, kdy na svém bankovním účtu či v hotovosti nemá dostatek finančních prostředků, které zrovna akutně potřebuje. Řešením je pak půjčka. Můžete zajít do banky, případně si půjčit u některé z nebankovních společností.

Kdy se vyplatí využít nebankovní půjčku namísto úvěru u banky?

Nebankovní půjčky jsou výhodnější v okamžiku, když potřebujete spíše menší obnos peněz na krátkou dobu. Typickým příkladem je třeba půjčka u Creditstar, o jejíchž detailech se dozvíte více informací na webových stránkách https://www.creditstar.cz/blog/post/pujcka-ihned-na-uctu-potrebuji-nejake-doklady. Tato a podobné půjčky umožňují získat peníze klidně jen na 30 dnů, přičemž si vypůjčíte řádově jednotky tisíc korun. Některé společnosti navíc nabízejí první půjčku zdarma, tedy bez úroků a poplatků.

Co je nutné splnit, žádáte-li o nebankovní půjčku?

Krátkodobá půjčka se tedy vyplatí spíše u nebankovní společnosti. Pádným důvodem je fakt, že potřebujete splnit jen minimum náležitostí, vyřízení se dá provést online či přes telefon během několika málo minut. Za chvíli pak už můžete mít potřebné finanční prostředky na svém bankovním účtu. U banky by celý proces trval pravděpodobně o něco déle, navíc byste si museli půjčit větší finanční obnos, což by vás zbytečně zatěžovalo minimálně na několik měsíců.
U dobré nebankovní půjčky vám většinou stačí jen platný občanský průkaz (nemáte-li jej, postačí platný cestovní pas), dále číslo mobilního telefonu a vlastnictví bankovní účtu. V některých situacích se pak rovněž vyžaduje doložení potvrzení o příjmu, případně další náležitosti. Pokud máte vše v pořádku, je získání nebankovní půjčky velmi snadnou a rychlou záležitostí. Stačí vyplnit online formulář a vyčkat na telefonní hovor s operátorem, s nímž vyřídíte další nezbytné kroky.