Zvýšení výkonu motoru je dostupné pro většinu vozů

Provedením tzv. chiptuningu se laicky řečeno motor oživí a sníží se spotřeba. Toto lapidární konstatování ovšem plně vystihuje výsledek provedení této moderní metody. Chiptuning Praha lze provést na jakémkoliv motorovém vozidle bez ohledu na počet najetých kilometrů, značku či pohon. Předpokladem je ovšem dobrý technický stav vozidla. Proto musí chiptuningu předcházet detailní kontrola a odstranění všech případně odhalených závad.

Kompletní diagnostika jako základ

Před jakoukoliv úpravou je nejprve třeba provést kompletní a detailní diagnostiku vozidla. Ta je nezbytným základem pro správné nastavení parametrů chiptuningu. Rovněž to znamená jistotu, že motor ani další mechanické části s ním související, nebudou nadměrně namáhané. Na základě konkrétních výsledků z diagnostiky se pak připraví návrh provedení úprav, který je přizpůsoben individuálním parametrům daného vozidla.

Jak se měří výkon motoru

Měření výkonu motoru se provádí na tzv. válcové stolici ve speciální zkušebně. Jedná se o technologii, která umožňuje získat naprosto přesné údaje o výkonu motoru, průběhu točivého momentu a o dalších parametrech motoru. Zákazník si může sám zvolit variantu chiptuningu a na základě jeho výběru se provádí toto měření po úpravě, případně i před úpravou.

Průběh chiptuningu

Při měření ve válcové zkušebně se pomocí moderní diagnostiky zjistí jakékoliv případné závady, bez jejichž následného odstranění by se chiptuning nemohl provést. Zákazník dostane výsledky v podobě přehledného grafu, který mu slouží jako protokol. Tento záznam obsahuje všechny parametry motoru, takže lze kdykoliv v budoucnu uvést hodnoty motoru opět do původního stavu. Protokol může majitel vozidla předložit v kterémkoliv autoservisu, který disponuje příslušnou diagnostikou.

Konečným efektem, který přinese levný chiptuning, je lepší dynamika jízdy a snížení spotřeby pohonných hmot, která může být až o 15% oproti původní spotřebě.