Chytré veřejné osvětlení přináší spoustu benefitů

Všechna města, potažmo i obce, mají vybudovanou infrastrukturu, která obyvatelům poskytuje energie, komunikace, dopravu, veřejné osvětlení a další služby. Stále však existuje velký a nevyužitý potenciál v integraci a rozvoji těchto sítí, ovšem moderní technologie by mohly tuto integraci umožnit a městům tak nabídnout bezpečnější prostředí, lepší konektivitu a více služeb. Slyšeli jste o tom, že existuje něco jako smart city?

Velké oblíbenosti se těší chytré veřejné osvětlení, které má celou řadu dalších funkcí a výhod pro města. Zřejmě si to ani neuvědomujete, ale sloupy veřejného osvětlení mají obrovský potenciál a mohly by integrovat různé senzory, telekomunikační technologie nezbytné ve smart městech a taktéž by mohly nabízet přístup k nabíjení.

Jak je to se spotřebou energie?

V současné době města vynakládají více než 20 % nákladů za energii na osvětlení, přičemž značná část veřejného osvětlení je v České republice starší než 25 let. Většinou jsou tak v ulicích neúčinné lampy, a proto je na čase, aby se města a obce pustily do modernizace infrastruktury osvětlení. Ušetří totiž spoustu peněz, protože nové pouliční lampy jsou energeticky účinné.

Chytré veřejné osvětlení je půvabné v tom, že si město může hrát i s intenzitou světla, takže v některé hodiny můžete výkon ztlumit.

Kdo nabízí chytré veřejné osvětlení?

Pokud hledáte společnost, která se zaměřuje na smart city, obraťte se na EL-MIK. Jedná so specialistu nabízejícího modul vzdáleného odpočtu vodoměrů, elektroměrů i plynoměrů, chytré veřejné osvětlení, senzor pro přehled o zaplněnosti kontejnerů, bezdrátové rozhlasy, senzor měření hladiny v nádržích i senzor měření kvality vzduchu. Prvky zařazené do smart city jsou praktické a je jich opravdu spousta. Stačí si vybrat konkrétní řešení pro vaše město.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*