Investiční zlato letos táhne i menší investory. Přidáte se?

Letošní rok trochu zamíchal investičním trhem. Akcie padaly, nemovitosti nejsou tolik výnosné jako dřív, úroky na spořicích účtech a termínovaných vkladech jsou mizivé. Člověk by si skoro řekl, že žádná výhodná investiční příležitost prostě neexistuje. Přitom většina lidí opomíná jednu dobrou možnost – investiční zlato.

Podle Čechů jsou investiční zlaté slitky a zlaté mince spíš investiční možností pro bohatší. Opak je však pravdou. Nejlevnější zlaté mince pořídíte třeba i za pět tisíc korun. Ano, existují zlaté cihličky za statisíce nebo miliony, ale s investováním do zlata není třeba začínat hned v takovém měřítku.

V čem jsou investice do zlata tak výhodné?

Hlavně ve výnosu, ostatně o ten jde především. Hodnota zlata dlouhodobě roste a v budoucnu tomu nebude jinak, protože jeho světové zásoby se tenčí. Schválně se podívejte na nějaký graf vývoje jeho ceny – uvidíte jediné, a to růst. Dříve se zlato doporučovalo zejména jako dlouhodobá investice, koneckonců krátkodobé výkyvy směrem dolů se občas objevují, ovšem letos všechny překvapilo. Vydělat se na něm dalo za pár měsíců.

Další obrovskou výhodou zlata je možnost prodat ho kdykoliv a kdekoliv. Je nezávislé na měnách, takže pokud koruna oslabí, není problém prodat ho za hranicemi za eura. O zlato je zájem po celém světě. Je pouze na vás, kdy ho prodáte, protože zlato ve fyzické podobě máte přímo doma. Nejste závislí na žádné bance ani jiné finanční instituci.

Není zlato jako zlato

Pozor, za investiční zlato nelze považovat zlaté šperky, ani sběratelské mince. K investicím jsou vhodné pouze investiční mince a slitky. Zakoupíte je jednoduše třeba v e-shopu společnosti AuPortal, která patří k předním obchodníkům s investičními kovy v Česku a na Slovensku. V nabídce mají také investiční stříbro – investiční stříbrné slitky i stříbrné mince. Pro stříbro platí podobná pravidla jako pro zlato, ani investice do stříbra nejsou špatnou volbou. Ovšem pouze u zlata neplatíte DPH.

Tak neváhejte a pusťte se do investování také. Nyní třeba přes e-shop, až pominou koronavirová opatření, lze navštívit i kamenné prodejny společnosti AuPortal v Praze a Brně.